22.2.2015 otevřeno: 1468 x

Slavia porazila Písek 24:20, Poruba vyhrála v Prešově, Veselí deklasovalo Bratislavu

Házenkářky Slavie Praha porazily v 16. kole Sokol Písek 24:20 a stále drží třetí místo v interlize. Veselí nad Moravou povinně porazilo o šestnáct gólů poslední tým tabulky ŠKP Bratislava. V dohrávce druhého kola uspěla v Prešově Poruba a patří jí třetí místo českými celky a tedy pozice pro play-off.

Interliga - 16. kolo

Slavia Praha – Sokol Písek 24:20 (12:8)

Přestože se Písečanky se ujaly vedení, slávistky ho vzápětí překlopily na svou stranu a náskok navyšovaly. V desáté minutě vedly už 6:1 a položily základ k vítězství, které jim pojistilo třetí místo v interlize a druhé mezi českými týmy. Po přestávce si domácí stále dominovali, místy až o sedm branek, ale závěr utkání vyšel lépe Písku, který korigoval na konečný rozdíl čtyř gólů.

Nejvíce branek: Stellnerová 8, Rajnohová 4, Chlupová 3 – Součková 6, Palasová 6/6 – Königová 4. Rozhodčí: Radová, Kozler.Sedmimetrové hody: 1/1 – 8/6. Vyloučení: 3:4. Diváci: 180.

Tomáš Hlavatý, trenér Slavie Praha: „Jediným pozitivem zápasu bylo, že jsme inkasovali jen 20 branek. Z toho vyplývá, že nám dobře fungovala obrana. V útočné fázi jsme se trápili. Nejlepšími hráčkami zápasu byly brankářky Písku.“

Jan Slavík, trenér Sokola Písek: O výsledku rozhodla dvě naše hluchá místa v prvním poločase. Slavia si vypracovala náskok, ale když jsme ho stáhli na dvě branky, tak nám opět utekli. Jim výborně zachytaly brankářky Satrapová i Kudláčková. Stejně se zápas povedl i našim Šibrové a Brožové. Takže dnes to byl duel především gólmanek.“

HC Veselí nad Moravou – ŠKP Bratislava 32:16 (14:8)

Domácí hráčky si došly pohodlně pro povinné vítězství, které jim pomáhá k postupu mezi nejlepší čtyři české celky interligy. O jasné vedení se strachovaly jen kolem 20. minuty, kdy se Bratislavanky přiblížily na dostřel jediného gólu. Pak však domácí přidali a do poločasu položili základ výhry. O poločase vedli o čtyři góly, náskok do konce utkání navýšili na konečných 16 branek.

Nejvíce branek: Jandásková 9/4, Vinklárková 5, Dolečková 3 – Ďuriníková, Schwarzová, Lalíková po 3. Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1. Vyloučení: 2:3.

Ivo Sádlo, vedoucí týmu Veselí nad Moravou: „Chci poděkovat soupeři k pěknému zápasu. Také moc dobře víme, co to je hrát po chřipce. Naše hráčky nyní odehrály za pět dnů tři utkání, přesto jsme byli ve druhém poločase na tom lépe fyzicky. V úvodu zápasu jsme zkoušeli některé taktické pokyny, které se nám vůbec nedařily, ve druhé půli jsme se uklidnili a mohli jsme dát prostor úplně všem hráčkám z lavičky.

Silvia Priklerová, trenérka ŠKP Bratislava: „S prvním poločasem jsem spokojená a i v celkovém pohledu jsme odehrály lepší zápas než v Bratislavě. Věděly jsme už před zápasem, že jsme slabším týmem a navíc nás hodně skolily nemoci. Mrzí mne neproměněné šance, protože se do nich dostáváme poměrně složitě.

Tatiana Gajdošíková proměnila v utkání proti Bratislavě tři ze svých střeleckých pokusů. | Foto: Jaroslav Kolísek

Nikol Vinklárková přidala na konto Panenek pět zásahů. | Foto: Jaroslav Kolísek

Interliga – dohrávka 2. kola

Bemaco Prešov - Sokol Poruba 19:29 (7:14)

Tým Sokola Poruba spojil sobotní interligové utkání v Michalovcích s nedělním kláním v nedalekém Prešově. Porubanky splnily povinnost, když zvítězily na palubovce předposledního celku interligy o deset branek. O výhře rozhodly už v první půli.

Branky Poruby: Kostelná 6, Rechtorisová 5, Marčíková 5, Revajová 3, Varmužová 2, Šviráková 2, Tomašechová 2, Adámková 2, Chovancová 1, Minarčíková 1. Rozhodčí: Daňo, Sabol. Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/1. Vyloučení: 3:4.

Pavol Hižnay, trenér Bemaca Prešov: „Hráčky šly do zápasu s respektem a vyrobily příliš technických chyb. V druhém poločasu začaly častěji střílet na branku soupeře, ale do zápasu se už nevrátily. Škoda, že se nám zranila Vencuriková.“

Jan Beňadik, trenér Sokola Poruba: „K utkání jsme dobře přistoupili, což je vždy základ našeho úspěšného výkonu, s kterým jsem spokojený. Holky brzy vedly 8:2 a zápas už nepustily. Splnili jsme povinnost a odjíždíme se dvěma body. Jsem velmi rád, že si zahrály všechny hráčky.“