25.2.2015 otevřeno: 830 x

Ve čtvrtfinále Českého poháru dramatické sedmičkové rozstřely ve Zlíně a v Olomouci

Dvě suverénní výhry a dva dramatické souboje s penaltovým závěrem. Takový byl středeční večer Českého poháru žen. Z postupu do semifinále se nakonec radují po jasných výhrách Veselí se Slavií Praha a po sedmičkových rozstřelech Most s Olomoucí.

Průběh celého zápasu ve Zlíně byl velmi vyrovnaný. Baník Most oproti očekávání nedokázal Zlín setřást a poločasové skóre 11:12 předpovídalo další dramatický souboj. Když ani před koncem druhého poločasu nebylo rozhodnuto poté, co dvoubrankové manko v závěru stáhly Zlíňanky na konečných 25:25, chystal se ve Zlíně rozstřel. Za Zlín střílely Tóthová, Hradilová, Sobieská, Kamenářová a Kolářová. Poslední jmenovaná nebyla úspěšná, stejně tak ale minula zkušená Mostečanka Vítková a na konci prvního kola byl výsledek 4:4. „Náhlá smrt" pak ukončila zlínské naděje na senzační výsledek. Za Zlín zahajovala Tóthová, která si bohužel vybrala slabší chvilku, přestože v základní hrací době i prvním kole sedmiček proměnila. Za Most byla naopak úspěšná Petra Růčková a zajistila Mostu postup do semifinále Českého poháru.

Favorita ze Slavie Praha naopak nedokázaly výrazněji potrápit hráčky Písku. Už po dvaceti minutách hry prohrávaly propastným rozdílem 5:13 a do kabin si nesly devítibrankové manko. Mladé Slavistky Kordovská s Pokornou spolu s další mládežnickou reprezentantkou Frankovou táhly Slavii i ve druhé půli potom, co jim v první půli pomohla utkání dobře rozehrát zkušená Keclíková. Pražanky si udržovaly suverénní odstup a na konci zápasu oslavily jasné vítězství 32:19 a postup do semifinále.

Ve čtvrtfinále skončila i pohárová cesta Jindřichova Hradce. Jihočešky už v prvním poločase na Panenky z Veselí nad Moravou výrazně ztrácely, když o poločase svítil na ukazateli skóre stav zápasu 13:21, a ve druhé půli ztrátu sice dokázaly zkorigovat, ale zápas už nezdramatizovaly, a tak nedokázaly narušit semifinálovou dominanci interligových celků.

Domácí oslavy si naopak vychutnaly házenkářky Zory Olomouc. Ty ve středečním čtvrtfinálovém zápase přetlačily výběr Sokola Poruba. Porubanky Zora vyřadila, podobně jako Most Zlín, až ve druhé sérii sedmičkového rozstřelu. V normální hrací době skončilo utkání 33:33, když Poruba vyrovnávala díky brance Rechtorisové pět vteřin před koncem. První poločas byl velmi vyrovnaný a drama pokračovalo i ve druhé půli. Olomouc se dostala minutu před koncem po šťastné brance z devítky do vedení 33:32 a hosté nevyužili první možnost vyrovnat. Zkušená Porubská kanonýrka Rechtorisová ale nakonec souboj vyrovnávací 33. brankou prodloužila o souboj na sedmimetrové hody, v němž byly ale nakonec úspěšnější domácí střelkyně.

Čtvrtfinále Českého poháru žen:

Sokol Písek – Slavia Praha 19:32 (10:19)

HC Zlín – Baník Most 25:25 (11:12). Sedmimetrové hody 4:5, vítězství Baníku Most

Házená Jindřichův Hradec – HC Veselí n. M. 31:37 (13:21)

Zora Olomouc - Sokol Poruba 33:33 (16:17). Sedmimetrové hody 6:5, vítězství Zory Olomouc