4.3.2015 otevřeno: 848 x

Porubanky zvládly přípravu na Francouzky, Šaľu porazily o osm branek

Výrazným osmibrankovým rozdílem přehrály ve středu večer v předehrávce 18. kola házenkářky Sokola Poruba své soupeřky z Dusla Šaľa a posílily si tak sebevědomí před důležitým sobotním utkáním. O víkendu totiž vstoupí do čtvrtfinále Vyzývacího poháru.

Sokol Poruba – Duslo Šaľa 31:23 (14:12)

Házenkářky Sokola Poruba se dobře naladily na sobotní čtvrtfinále Vyzývacího poháru. V sobotu vyzvou na domácí půdě francouzský tým Union Mios Biganos-Begles a středeční vítězství nad slovenským Duslem Šaľa tak bylo pro tým příjemnou vzpruhou. Ostravankám se vydařil vstup do zápasu, rychle si vypracovaly dvoubrankový náskok, před soupeřem se však neudržely a Šaľanky se ve 26. minutě dotáhly na 11:11. Trenér Beňadík své svěřenkyně pak ale rychle znovu zkoncentroval a druhý poločas už byl v jejich režii. Dobře zvládly Ostravanky především pasáž mezi 39. a 46. minutou, kdy nasázely soupeřkám devět branek v řadě, zatímco Slovenky se nevzmohly k odpovědi. Až v samotném závěru se Šaľankám povedla alespoň kosmetická korekce jedenáctibrankového manka. V závěru utkání tak kouč Jan Beňadik mohl šetřit klíčové hráčky týmu, které v sobotu budou muset napnout všechny síly ve čtvrtfinále Vyzývacího poháru.

Nejvíce branek: Adámková 6, Šviráková 5, Kostelná 5 - Biziková R. 5, Kertészová 4, Trochtová 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 5/3 - 1/0. Vyloučení: 7:5. Diváci: 134

Jan Beňadík, trenér Sokola Poruba: „Jsem samozřejmě spokojený s výkonem, který jsme v dnešním utkání podali. Do zápasu jsme dobře vstoupili. V prvním poločase jsme ještě o své výhře nerozhodli, ale ve druhém jsme ji už potvrdili. Myslím si, že toto utkání bylo výbornou přípravou na sobotu."

Rudolf Petrikovič, trenér Slovanu Duslo Šaľa: „Chci pogratulovat našemu soupeři k hladkému vítězství. Myslím si, že nás soupeř předčil v útočné i obranné činnosti. Mrzí mě, že se nám nevydařil vstup do prvního poločasu, kdy jsme špatně bránili a dostávali jsme zbytečné branky. Ve druhém poločase jsme znovu zahodili vše, co se dalo. Neodkázali jsme soupeře ubránit a využít naše šance."