8.3.2015 otevřeno: 1615 x

Derby českých suverénů vyhráli Andělé z Mostu

Po nedělní repríze loňského finále oslavily házenkářky Baníku Most v Praze šestibrankové vítězství. To pro ně znamená dva cenné body do tabulky WHIL a především fakt, že se drží za patami lídra z Iuventy Michalovce.

Slavia Praha – Baník Most 23:29 (11:10)

Závěr domácího utkání proti Černým andělům z Mostu nezvládly házenkářky Slavie Praha a zvýšily tak svou ztrátu na hráčky Baníku v tabulce WHIL. Domácí zaspaly vstup do utkání, když si Mostečnaky v 15. minutě vybudovaly čtyřbrankový náskok (3:7, 4:8), potom se ale zkoncentrovaly a naopak přitlačily ke zdi soupeřky ze severu Čech (9:9). Do kabin si pak nesly Slavistky dokonce minimální vedení (11:10). Ve druhém poločase pokračovala dramatická podívaná vyrovnaného souboje, ovšem závěr Pražankám hrubě nevyšel. Osm minut před koncem sice ztrácely na Most jedinou branku a vypadalo to na napínavý závěr, jak se na tento tradičně vypjatý duel sluší, ovšem toho se šest stovek diváků v hale nedočkalo. Mostečnaky poslední minuty zápasu ovládly poměrem 6:1 a nakonec slavily přesvědčivou šestibrankovou výhru, pod kterou se nejvýrazněji podepsaly střelkyně Borovská s Weisenbilderovou.

Nejvíce branek: Keclíková 8, Jonášová 6, Kordovská 3, Rajnohová 3 – Weisenbilderová 7, Borovská 5, Ryšánková 4, Vítková 4. Rozhodčí: Frieser, Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 2:4. Diváci: 600.

Tomáš Hlavatý, trenér DHC Slavia Praha: „Chtěl bych pochválit své svěřenkyně za zápas."

Ľuboš Hudák, trenér BHK Baník Most: „Zápas byl dle předpokladů náročný, hráli jsme proti soupeři, který ještě má ambice na vítězství v interlize. Vytvořili jsme si náskok, ale potom jsme se dvěma vyloučeními dostali do útlumu a neproměněnými šancemi jsme ztratili vítr z plachty. S respektem jsme pak dohrávali poločas, o přestávce jsme si ale vyjasnili pár věcí a ve druhém poločase se chytila Míša Borovská, která zahrála fantastický zápas, navíc nám to Müllnerová pojistila v bráně, takže jsme si zase zvedli sebevědomí a zápas dovedli do vítězného konce."

Zkušená reprezentantka Kateřina Keclíková se v souboji s Mostem postavila k exekuci sedmimetrového hodu, nebyla však úspěšná. Potom ale svůj tým podržela osmi trefami a stala se nejlepší střelkyní zápasu. | Foto: Ladislav Nussbauer