12.3.2015 otevřeno: 869 x

Olomouc hostí Partizánske, může se bodově dotáhnout k pozicím pro play-off

Ženská interliga se blíží ke svému vyvrcholení a již v pátek 13. března nabídne tři atraktivní česko-slovenské duely. Dvě utkání 19. kola se předehrávala. Po dnešním kole bude mít interliga reprezentační přestávku. Češky se během dní představí na turnaji v Chebu. Další interligové kolo je na programu 28. března.

O víkendu nečekají české házenkářské fanoušky jen atraktivní duely vrcholící základní části extraligy, za návštěvu budou stát i interligové palubovky, které už v pátek večer odstartují házenkářský víkend. „Baník Most by měl doma potvrdit první místo, na které se dostal po středečním dohrávaném vítězství v Šale, protože dva body proti předposlednímu Prešovu jsou prostě povinnost,“ říká házenkářský expert Karel Nocar.

Dramatičtější duel, divácký vrchol pátečního večera, se odehraje v pražském Edenu, kde dosud čtvrtá Slavia hostí druhé Michalovce. „Pokud domácí vydrží hrát po celých šedesát minut tak, jako hráli tři čtvrtě zápasu posledního kola proti Mostu, mohou pomýšlet na vítězství,“ myslí si Nocar. Michalovce navíc nejsou v optimální pohodě, o čemž vypovídá několik jejich posledních výsledků, o to víc namotivované ale možná hráčky z východu Slovenska do Prahy přijedou.

„V posledním z česko-slovenských duelů přivítá devátá Zora Olomouc osmou Slávii Partizánske. Pro domácí jde o další klíčový zápas „buď a nebo“, protože jedině vítězství je může bodově posunout na úroveň posledního českého celku pro play-off, tedy Veselí,“ uzavírá Nocar. Posledním pátečním utkáním kola je pak slovenský souboj mezi Šaľou a Bratislavou.

Program 19. kola

Pátek 13. března
17.00 Slavia Praha - Iuventa Michalovce
18.00 Duslo Šala – ŠKP Bratislava
18.00 Baník Most – Bemaco Prešov
18.00 Zora Olomouc – Slávia Partizánske

Předehráno: Sokol Písek – Veselí nad Moravou 34:27, HC Zlín – Sokol Poruba 26:27.