14.3.2015 otevřeno: 1605 x

Písek v předehrávce převálcoval Bratislavu

Házenkářky Písku původně měly mít prakticky volný víkend, nakonec je ale čekala předehrávka jednadvacátého interligového kola. Do Písku přicestovaly házenkářky ŠKP Bratislava a domů na Slovensko si vezly téměř dvacetibrankovou nálož.

Sokol Písek – ŠKP Bratislava 35:16 (19:10)

České házenkářky šly do utkání proti beznadějně poslední Bratislavě z pozice papírového favorita a očekáváním s přehledem dostály. Už po deseti minutách hry vedly domácí házenkářky 8:1, tři minuty před přestávkou o devět branek (17:11). Předvedly se hlavně střelkyně Boorová, Součková a Königová, které byly k nezastavení i ve druhém poločase. Především posledních dvacet minut zápasu vyhrály Jihočešky poměrem 15:3 a nakonec slavily v předehrávce jednadvacátého kola interligy jasné téměř dvacetibrankové vítězství.

Nejvíce branek: Boorová 8, Königová 7, Součková 5 – Heráková 6/3, Majzúnová 3, Ďuriníková 3. Rozhodčí: Halada, Brůna. Sedmimetrové hody: 0/0 – 4/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 115.

Jan Slavík, trenér Sokola Písek: „S dnešním zápasem jsem v celku spokojen. Musím pochválit své družstvo za dobrý výkon. Udrželi jsme si náskok a to rozhodlo. Taktéž musím pochválit naší obranu. Dnes jsme jednoznačně vyhráli zaslouženě.“