4.9.2009 otevřeno: 1031 x

Slovenský mistr na úvod nezaváhal

Prvním zápasem dnes byla odstartována nejvyšší soutěž házenkářek. Hned úvodní duel na sebe poutal velkou pozornost, protože se v něm střetly dva velcí favorité celé soutěže.

ŠKP Bratislava – Šaľa 25:22 (13:9)

Hostujícímu celku se nevydařil úvod utkání a Bratislava v deváté minutě vedla 5:0. O čtyři minuty později to bylo již 8:1 a zápas rázem ztratil na své atraktivitě. Bratislava pak pod dojmem vysokého vedení polevila a dovolila soupeři snížit na poločasových 9:13. V 50.minutě opět výrazněji odskočila na 24:17. V poslední desetiminutovce se prosazovaly téměř výhradně hostující házenkářky, které tento časový úsek vyhrály 5:1. Na více jak snížení konečného rozdílu to již ale nestačilo a slovenský mistr si na úvod připsal vítězství 25:22.

Nejlepší střelkyně Bratislavy: Hrmová 7, Martanovičová 5, Beňušková 5/2
Nejlepší střelkyně Šaĺy: Popluhárová 8/6, Rothová 5, Kostková 3

Sedmimetrové hody: 6/3 – 6/6, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 350

Letní posila Bratislavy Marcela Martanovičová při střele, brání ji Petra Popluhárová