1.4.2015 otevřeno: 1459 x

Zlín porazil v dohrávce 15. kola Slavii a je mezi první čtyřmi českými týmy interligy

Házenkářky HC Zlín porazily v dohrávaném utkání 15. kola interligy Slavii Praha 21:19 a v tabulce se posunuly na šesté místo a mezi nejlepší čtyři české celky, čímž by si zajistily účast v českém play-off.

HC Zlín – Slavia Praha 21:19 (9:10)

V prvním poločase většinu času držely vedení slávistky, přišly o něj v první desetiminutovce po přestávce, kterou prohrály 0:5. Ve zbývajících dvaceti minutách domácí svůj náskok uhájili.

Házenkářky Zlína díky vítězství nad Slavií poskočily na šestou příčku interligy, o bod před Zoru Olomouc a dvě kola před koncem základní části soutěže jsou na posledním čtvrtém postupovém místě do českého play-off. Start v něm mají již jistý Baník Most, Sokol Poruba a právě Slavia Praha. O postupujících se rozhodne v poledních dvou kolech, která jsou na programu v sobotu 4. a 11. dubna vždy od 18.00 hodin. Zlín má bod náskoku před Zorou Olomouc, dva na Veselí nad Moravou a Sokol Písek.

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: Už minulý zápas na Slavii byl dobrý, dnes ale rozhodlo to, že ve druhém poločase se soupeř prosadil za dvacet minut jen dvakrát. Mezi prvním poločasem a druhým nebyla nějaká změna v taktice, jen se prostě začaly proměňovat šance. Měli jsme agresivitu, dominovali jsme, prostě zázrak. V prvním poločase se nám podařilo nějaké situace parádně sehrát, ale nedokončit. To samé v obraně, kdy jsme třeba vyvinuli tlak, dvě přerušení, chyba a soupeř nám dal gól. O pauze jsem měl důrazný proslov a nyní si to ale vyposlechli. Vzali si to k srdci, zlepšila se obrana, měli jsme tam také úsek, kdy jsme vyhráli 5:0, mohli jsme jít i do devítibrankového trháku, ale nestalo se a soupeř snížil na rozdíl dvou branek. Dnes dobře chytala Túrociová, také byl dobrý střed. Co se týče play off, máme to nyní ve vlastních rukou, dnes jsme udělali první krok, ještě udělat ten druhý.“

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha:Vstup do utkání byl dobrý, ale bohužel asi od 15. minuty prvního poločasu jsme se trápili v koncovce, což se projevilo jak v minulém utkání v Prešově, kde jsme nevyužili dvacet vyložených šancí, tak dnes. Zlín však není Prešov a dokázal toho využít. S takovouto úspěšností šancí nemůžeme nikdy, nikde a proti nikomu uspět. Nevím, kde je chyba, protože ty hráčky to v sobě mají, ale najednou je v nich nejistota v koncovce. Zlín dnes vyhrál zaslouženě, protože na devatenáct branek se nedá vyhrávat.“