5.9.2009 otevřeno: 1009 x

V repríze finále opět úspěšnější Veselí nad Moravou

Po včerejší předehrávce pokračovalo dnes první kolo Interligy čtyřmi zápasy a kromě J.Hradce v nich bez problémů zvítězily domácí týmy.

WHIL – 1.kolo

Písek – Partizánske 32:25 (19:11)

Podle očekávání se podařilo vítězně vstoupit do nového ročníku házenkářkám Písku, přestože v úvodu prohrávaly se soupeřem 0:2 a 1:3. Pětibranková šňůra ale domácí nastartovala k vítězství a v poločase vedly Písecké již 19:11. Ani v dalším průběhu nedovolily soupeři zápas zdramatizovat, když Partizánske v posledních deseti minutách jen snížilo na konečných 32:25. Poslední brankou zápas uzavřela nejlepší střelkyně domácích Iveta Luzumová.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová I. 10/3, Stellnerová 5, Krouská 5, Martenková 4
Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Kalmárová 6/4, Blažeková 5, Baloghová 4/1

Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/5, vyloučení: 5 (ČK Krouská) – 6, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 256

Zlín – Trenčín 35:23 (16:10)

Zlínu se vydařil úvod střetnutí a v šesté minutě i díky třem brankám Budayové vedl 5:1. Trenčín ale dokázal zápas srovnat čtyřmi brankami v řadě na 5:5. Další minuty již ale daly jasně najevo, kdo si dnes připíše oba body. Trenčín v rozmezí 12.-27. minuty nedokázal skórovat, zatímco zlínské házenkářky se radovaly hned osmkrát. Ve druhé půli již neponechaly nic náhodě a k vítězství přispěla osmi brankami i „nová“ hráčka v týmu Kristýna Salčáková.

Nejlepší střelkyně Zlína: Budayová 11/4, Salčáková 8, Hradilová 7
Nejlepší střelkyně Trenčína: Birkušová 3, Drotárová 3, Židková 3, Gašparovičová 3/1

Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/1, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 350

J.Hradec – Michalovce 20:29 (11:16)

Hostující celek, který na jih Čech přicestoval s jedenácti házenkářkami, si dokázal již v prvním poločase získat výraznější vedení. Domácí hráčky držely krok se soupeřem do 20.minuty, kdy dokonce vedly 11:10. Šest branek v závěru prvního poločasu ale otočilo skóre ve prospěch hostujícího týmu. Ten si svoje vedení ve druhé půli bez problémů pohlídal a nakonec zvítězil rozdílem devíti branek 29:20.

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Kupková 6/5, Kohoutová 3, Pilařová 3
Nejlepší střelkyně Michalovců: Škľaruková 7, Nemčíková 5, Weibelová 5/2

Sedmimetrové hody: 7/5 – 4/3, vyloučení: 8 – 8, rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 200

Veselí n./Moravou – Olomouc 24:21 (12:8)

Hned v prvním kole na sebe narazily finalistky loňského ročníku soutěže. A stejně jako loni i letos byly úspěšnější hráčky Veselí nad Moravou. Těm se podařilo v desáté minutě získat vedení 6:2, později vedly 10:5 a 12:6. V poločase měly domácí náskok čtyř branek, ale úvod druhé půle patřil hostující Olomouci. Čtyřmi brankami v řadě dokázaly její hráčky snížit na rozdíl jediného gólu 12:13. To ale bylo z jejich strany vše, když Veselí opět dokázalo získat výraznější vedení 19:14. Poslední české mistryně již zápas ze svých rukou nepustily a připsaly si první dva body v novém ročníku.

Nejlepší střelkyně Veselí n./M.: Štěrbová 10/5, Súkenníková 5, Fleková 3
Nejlepší střelkyně Olomouce: Hejtmánková 9/8, Hrbková 3, Polášková 2, Selucká 2

Sedmimetrové hody: 6/5 – 8/8, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Čanda, Brunovský, diváků: 300