26.4.2015 otevřeno: 1753 x

Mostečanky porazily Slavii ve finále 30:19 a obhájily tak loňské vítězství v České poháru

Házenkářky Baníku Most zvítězily ve finále Českého poháru žen nad celkem Slavie Praha jedenáctibrankovým rozdílem 30:19. Stejně jako loni tak Černí Andělé zvedli nad hlavu trofej pro vítězky Českého poháru.

Český pohár žen - finále

Baník Most – Slavia Praha 30:19 (12:9)

Házenkářky Mostu potvrdily úlohu favorita, ovšem ve finálovém utkání Českého poháru porazily nakonec tým Slavie Praha snad až krutě vysokým jedenáctibrankovým rozdílem. S výjimkou úvodních minut, kdy prohrávaly 0:2 a 2:3, se Severočešky držely po celý první poločas ve vedení. Na hřišti měly jasnou herní převahu, ale uklidňující výraznější náskok si vytvořit nedokázaly a o přestávce vedly 12:9. Most trápil Pražanky obranou 1:5, hostující brankářka Satrapová neměla svůj den, v koncovce se slavistickým kanonýrkám příliš nedařilo a jejich obrana si s Mostečankami také nevěděla rady. Satrapovou sice vystřídala Kudláčková, ve 45. minutě ale i tak domácí Mostečanky vedly už o šest branek a lavička Slavie brala oddechový čas (18:12). I pak se ale Slavistky hledaly, náskok Mostu se nezmenšoval a Slavia poslala na hřiště téměř všechny hráčky ze střídačky a do branky zpět Satrapovou. Příležitost dostaly mladé neokoukané házenkářky, ani ony ale nenacházely recept na koncentrovaný domácí výběr (21:14). Ve 48. minutě vedly Mostečanky už desetibrankovým rozdílem a utkání se pomalu měnilo ve střeleckou exhibici Černých Andělů. Slavistky už neměly šanci hru jakkoliv zdramatizovat, jejich ztráta narostla dokonce na dvanáct branek. Most nakonec oslavil vítězství 30:19 a vítězství v Českém poháru pro rok 2015.

Nejlepší střelkyně: Súkenníková 8, Ryšánková 5, Borovská 3/2, Szarková 3/1, Weisenbilderová 3 – Keclíková 9/5, Rezlerová, Rajnohová a Jonášová po 2, Pokorná 2/2. Rozhodčí: Horáček, Nováček. Sedmimetrové hody: 3/1 – 7/7. Vyloučení: 4:3.Diváci: 850.

Ľuboš Hudák, trenér Baníku Most: „Na finále jsme se připravovali dva týdny. Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas, protože Slavia po čtvrtém místě v Interlize bude chtít v poháru zabojovat o vítězství. Zpočátku se Slavia s námi držela, ale nám se dařilo si postupně budovat náskok. Ve druhé půli jsme potom hned na začátku Slavii odskočili, což bylo zlomové, pak už jsme utkání dohráli v naprosté pohodě."

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: „První poločas byl z naší strany docela podařený, bohužel v úvodu druhé půle jsme si nechali soupeře utéct, což byl rozhodující moment utkání. Neproměňovali jsme šance a to nás připravilo ve finále i o lepší výsledek."

Fotogalerie Alexe Wipfa

Házenkářky Slavie vstupují do finálového utkání Českého poháru žen. Naposledy hrály finále v roce 2013 a byly úspěšné!

Trenér Mostu Ľuboš Hudák na lavičce Černých Andělů.

Hrající trenérka Slavie Kateřina Keclíková táhne ofenzívu Pražanek.

Ľuboš Hudák, trenér Mostu, dává pokyny svěřenkyním při oddechovém čase.

Kamila Kordovská vstřelila úvodní branku zápasu. Víckrát ale své spoluhráčky gólově nepodpořila.

"Sběratelka trofejí" zkušená házenkářka Petra Vítková.

Je dobojováno. Most slaví finálové vítězství v Českém poháru.

Mostecké oslavy.

Házenkářky Slavie skončily v Českém poháru druhé. Teď se začnou připravovat na play-off.

Petra Růčková a Michaela Janoušková se střibrnými medailemi WHIL.

Dominika Zachová (vlevo) a Kamila Kordovská.

Vítězky Českého poháru žen 2015. | Foto: Alex WIpf