10.5.2015 otevřeno: 1693 x

V bojích o záchranu porazilo Veselí Zlín

V boji o záchranu oplatily Veselanky Zlínu porážku z úvodního zápasu nadstavbových bojů. Zlín už ale svou interligovou příslušnost pro příští sezónu obhájil v minulém kole, o sestupu se rozhodne mezi Veselím nad Moravou a Pískem.

HC Zlín – HC Veselí n. M. 28:32 (11:16)

Házenkářky Zlína měly již jisté udržení v nejvyšší soutěži žen. Do zápasu vstupovaly se sedmi body v jejich kolonce nadstavbové tabulky (3 body bonifikace za výsledek v základní části a čtyři body za dvě vítězná utkání), zato Veselí ještě jde o hodně. A na hře to bylo znát. Veselanky se ve Zlíně držely ve vedení od prvních minut. Po první desetiminutovce to bylo 3:7, o poločase vedly Veselanky ve Zlíně o pět gólů. Očadlíkové se sice střelecky dařilo, při exekuci sedmimetrových hodů byla neomylná Hradilová, ovšem k ještě lepšímu střeleckému výkonu se vyhecovaly Šustková se Slovákovou a Jandáskovou. Ve 40. minutě se sice Zlínu podařilo zkorigovat manko na dvě branky, Veselí ale znovu odskočilo na pět branek rozdílu a slavilo výhru 32:28.

Nejvíce branek: Hradilová 7/6, Očadlíková 7, Kolářová 4, Sobieská 4 – Šustková 9/2, Slováková 6, Jandásková 6. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 6/6 – 3/3. Vyloučení: 2:2. Diváci: 235.

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: „Já budu dnes strašně stručný. Prohráli jsme zápas, dali jsme méně gólů. Těžko se mi to hodnotí. Byl to pro nás těžký zápas ohledně motivace, neboť jsme se v minulém kole zachránili. Měli jsme motivaci v tom, rozloučit se s diváky vítězstvím, bohužel se nám to ale nepovedlo.“

Jiří Zerzaň, trenér HC Veselí n. M.: „Rozdíl v dnešním zápase byl v nasazení. Šlo nám o udržení v interlize a s tím jsme taky do zápasu šli. Chtěli jsme vyhrát, a to se nám podařilo. Bylo vidět, že Zlín má zraněnou brankářskou jedničku, s ní v bráně by to dnes asi vypadalo jinak.“

Program nadstavby ČR o 5. – 7. místo

16. května 2015 v 15.00 Sokol Písek – HC Zlín
23. května 2015 v 18.00 Veselí n. M. – Sokol Písek

Trenér Jiří Zerzáň dohrává po veselských problémech na trenérskm postu s Panenkami tuto sezonu. | Foto: Alex WIpf

Házenkářky Zlína se rozločily s domácím publikem v neděli prohrou. | Foto: Alex Wipf