30.5.2015 otevřeno: 960 x

Starší dorostenky Olomouce vybojovaly druhou výhru, v mladší kategorii jsou stoprocentní Michalovce

Čtyři zápasy česko-slovenského poháru žen odehrály mladé házenkářky z Česka a Slovenska. Tentokrát byly na programu dva české a dva slovenské duely. V českém souboji starších dorostenek si lépe vedly házenkářky Zory Olomouc, které na domácí palubovce přetlačily Zlín. V kategorii mladších házenkářek si se soupeřkami ze Sokola Poruba poradily házenkářky Slavie Praha.

Starší dorostenky

Házenkářky Zory Olomouc se před domácím publikem dopracovaly po jednoznačném výkonu k druhé výhře na domácím turnaji. Rychle se ujaly vedení (8:3) a po celý první poločas si udržovaly čtyřbrankový odstup. Na začátku druhého poločasu zvedly svůj náskok na devět branek a stejným rozdílem nad soupeřkami ze Zlína i zvítězily.

Zora Olomouc – HC Zlín 30:21 (16:12)

Nejvíce branek: Hurychová a Míšová po 5, Žáčková 4/3, Fryčáková T. 4 – Kříčková 7, Mizerová a Baumbachová po 4/1. Rozhodčí: Horsák, Videcký. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 0:4. Diváci: 125.

Iuventa Michalovce – MHK Bytča 17:22 (10:14)

Nejvíce branek: Baratová 6/1, Soročinová 4/1, Kocaníková 3 – Hanulíková 10, Pastorková 4/1, Čilíková 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 5/2 – 2/1. Vyloučení: 3:3.

Mladší dorostenky

Slavia Praha – Sokol Poruba 28:18 (12:11)

Nejvíce branek: E. Svobodová 5, Nováková 4, Kovaříková 3 - Přečková 7/1, Konečná 4/1, D. Hořínková 4. Rozhodčí: Mohyla, Fukala. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/2. Vyloučení: 4 - 1. Diváci: 90.

Iuventa Michalovce – Štart Trenčín 27:25 (11:10)

Nejvíce branek: Holejová 7/2, Štefaníková 6, M. Kocanová 4/2 - K. Kostelná 6/2, Takáčová 4. Rozhodčí: Kokoška, Matis. Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/2, vyloučení: 6 - 2. Diváci: 100

Fotogalerie z druhého hracího dne v Olomouci (starší dorostenky)