31.5.2015 otevřeno: 1583 x

Nejlepší mladší dorostenky jsou z Michalovců, starším kralují Olomoučanky

Třídenní turnaje Česko-slovenského poháru mladších a straších dorostenek byl posledními čtyři zápasy dohrán v neděli dopoledne. Z vítězství ve svých kategoriích se radují Zora Olomouc (st. dorostenky) a Iuventa Michalovce (ml. dorostenky).

Starší dorostenky

Starší dorostenky Iuventy Michalovce podlehly v posledním utkání Česko-slovenského poháru svým soupeřkám ze Zlína. O přestávce sice Slovenky vedly po vydařené poslední pětiminutovce prvního poločasu nad Zlíňankami o pět branek (8:13), druhému poločasu ale dominovaly Moravanky, za něž nakonec rozhodující dvaadvacátý gól vsítila Gärtnerová.

V jasnou záležitost se oproti prvnímu nedělnímu vyrovnanému zápasu proměnilo měření mezi dorostenkami z Bytče a domácí Zory. Domácí házenkářky z Olomouce zaskočily soupeřky a v 11: minutě vedly 11:1., o přestávce si do kabiny nesly desetibrankový náskok. Ve druhém poločase pak své vedení navýšily na osmnáct gólů a bez jediného zaváhání v turnaji hráčky Zory Olomouc jasně zvítězily.

Nejlepší brankářkou byla zvolena Soňa Furgaláková z týmu MHK Bytča, nejlepší hráčkou byla vyhlášena Jarmila Trumpešová z domácí Zory Olomouc, nejlepší střelkyní turnaje s jednadvaceti trefami byla Tatiana Hanulíková z MHK Bytča.

1. Zora Olomouc         3 3 0 0 6 b.
2. HC Zlín                  3 2 0 1 4 b.
3. MHK Bytča             3 1 0 2 2 b.
4. Iuventa Michalovce 3 0 0 3 0 b.

HC Zlín – Iuventa Michalovce 22:21 (8:13)

Nejvíce branek: Mizerová 6/3, Křičková a Holeňáková po 4 – Soročinová 8, Ščrebáková 4, Danková 3. Rozhodčí: Horsák, Videcký. Sedmimetrové hody: 4/4 – 0/0. Vyloučení: 1:3. Diváci: 72.

MHK Bytča - Zora Olomouc 22:38 (8:18)

Nejvíce branek: Zahumenská 6, Hanulíková 6/1, Kmošenová a Bačíková po 4 – Míšová 7/1, Hurychová 6, Kašpárková a Sklenáková po 5. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 180.

Mladší dorostenky

Ani v posledním utkání Česko-slovenského poháru Porubanky na body nedosáhly. Soupeřkám ze Štartu Trenčín podlehly rozdílem devíti gólů. Na palebnou sílu Kostelné s Usiakovou a Trunkovou byly nejlepší tři kanonýrky z Ostravy Konečná, Kiršnerová a Dombrovská krátké. O přestávce prohrávaly o pět branek, ve druhém poločase jejich ztráta ještě narostla.

Proti tomu mladší dorostenky Iuventy Michalovce vyhrály vše, co mohly. Přesto, že v posledním zápase prohrávaly o poločase v souboji se Slavii Praha o gól, nakonec slavily dvoubrankovou výhru, pod kterou se nejtučnějším písmem podepsaly střelkyně Holejová a Solarová. Iuventa Michalovce se třemi vítězstvími vyhrála Česko-slovenský pohár v kategorii mladších dorostenek.

Individuální ocenění udělována nebyla.

1. Iuventa Michalovce 3 3 0 0 b.
2. Štart Trenčín          3 2 0 1 b.
3. Slavia Praha           3 1 0 2 b.
4. Sokol Poruba          3 0 0 3 0 b.

Sokol Poruba – Štart Trenčín 23:32 (9:14)

Nejvíce branek: Konečná 8/1, Kiršnerová 8, Dombrovská 4 - Kostelná 10/5, Ušiaková 7, Trunková 6. Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/5. Vyloučení: 1:0. Rozhodčí: Kokoška, Matis. Diváci: 90.

Iuventa Michalovce – Slavia Praha 26:24 (11:12)

Nejvíce branek: Holejová a Solarová po 8, Bajčinová 4/2 - Slabá 10/3, Klégrová 8, Večeřová 2. Rozhodčí: Mohyla, Fukala. Sedmimetrové hody: 4/2 – 6/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 100.