12.9.2009 otevřeno: 1364 x

Rekordní počet branek Olomouce proti Písku

Třemi zápasy dnes pokračovalo druhé kolo nejvyšší soutěže házenkářek. Oba čeští finalisté loňského ročníku bez problémů zvítězili, na mále měly Michalovce v Trenčíně, ale nakonec i tento favorit veze za vítězství oba body.

WHIL – 2.kolo

Olomouc – Písek 44: 24 (22:12)

Olomouc v prvním kole nevyzrála na Veselí nad Moravou a ve druhém před domácími diváky chtěla svůj neúspěch napravit. Pořádným debaklem to odnesl Písek, který na Hané podlehl dvacetibrankovým rozdílem. Ještě do 25.minuty držel Písek přijatelný výsledek 17:11, poslední pětiminutovku ale prohrál 1:5 a rázem z toho bylo vedení 22:12 pro Olomouc. Na každou branku Písku ve druhé půli dokázaly domácí hráčky odpovědět 2-3 góly a jejich vedení narůstalo až na konečných 44:24. Deseti brankami v zápase vynikla reprezentantka Tomečková.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Tomečková 10, Hejtmánková 7/2, Hrbková 7
Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová I. 8/3, Krouská 4, Martenková 3, Stellnerová 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 7/5, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Radová, Štrébl, diváků: 200

Jindřichův Hradec – Veselí nad Moravou 16:29 (8:9)

Veselí sice v prvním poločase bylo v neustálém vedení o 2-3 branky, ale dvě branky Kupkové z domácího celku nakonec přinesly nadějný poločasový výsledek pro J.Hradec. Bohužel pro domácí pak ale Veselí o svém vítězství rozhodlo vstupem do druhé půle. Technické chyby domácích trestalo neomylně brankami z rychlých útoků a ve 43.minutě vedlo již osmibrankovým rozdílem 19:11. Domácí házenkářky pak nedokázaly soupeři vzdorovat a nakonec českému mistru podlehly 16:29.

Nejlepší střelkyně J.Hradce: Kupková 6/3, Bubeníková 4
Nejlepší střelkyně Veselí n./M.: Chmelařová 7, Fleková 6, Gáborová 5

Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/2, vyloučení: 6 – 6 (ČK Gáborová), rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 200

Zuzana Keslerová (J.Hradec) blokována Lenkou Flekovou (Veselí n./Moravou)

Trenčín – Michalovce 27:28 (13:14)

Kvůli nedostavěné hale v Michalovcích se oba celky dohodly na změně pořadatelství a utkání se odehrálo v Trenčíně. Domácí házenkářky toho dokonale využily a v zápase dokonce vedly rozdílem tří branek. Zkušenější Michalovce ale v závěru dokázaly utkání otočit a získat těsné vítězství 28:27.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Židková 7, Birkušová 5, Kovaličková 5
Nejlepší střelkyně Michalovců: Škľaruk 7, Weibelová 6, Nemčíková 5

Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/4, vyloučení: 3 (ČK Drotárová) – 2, rozhodčí: Smékal, Bubeníček, diváků: 200

Slavia - Zlín 38:24 (15:9)

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 7, Vítková 6, Keclíková 6/2

Nejlepší střelkyně Zlína: Salčáková 7/1, Růčková 5, Talašová 3

Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/1, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 120