6.9.2015 otevřeno: 1126 x

Veselí nezvládlo v prvním kole závěr zápasu, těsně podlehlo Šaľe

V prvním zápase nové sezóny dlouho šly házenkářky z Veselí nad Moravou za výhrou, nakonec je ale v napínavém závěru Šaľanky přetlačily, a tak si první výhru nového ročníku zapisuje celek ze Slovenska.

1. kolo WHIL

HC Veselí nad Moravou – Slovan Duslo Šaľa 27:28 (13:13)

Házenkářky Veselí nad Moravou sehrály v úvodním interligovém kole dramatický souboj s týmem Dusla Šaľa, a přestože po většinu hrací doby vedly, nakonec odešly z utkání poraženy nejtěsnějším možným rozdílem. Poprvé do vedení se domácí Panenky dostaly v 9. minutě (5:4) a rychle si vypracovaly pětibrankový náskok (10:5). Vedení však neudržely a ještě před přestávkou se Šaľankám podařilo vyrovnat na 12:12. O poločase svítil na ukazateli skóre stav 13:13 a vstup do druhého poločasu opět lépe vyšel Veselankám. Ani tentokrát ale vedení domácí neudržely. Pět minut před koncem zápasu Šaľa znovu vyrovnala, v 57. minutě urvala dvoubrankový náskok a vyrovnání už domácím nepovolila.

Nejvíce branek: Šustková 8/2, Zelinková 7, Varjassiová 4, Olšovská 4 - Klučková 10, Kertézsová 7/1, Pócisková 4. Rozhodčí:Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1. Vyloučení: 3:3. Diváci: 350.

Radim Pernický, trenér Veselí nad Moravou: „Dnešní utkání mělo veškeré atributy zajímavé házené. Za výkon, který dnes holky předvedly, je můžu jenom pochválit. Jedna vedle druhé hrála výrazný nadstandard. Uvidíme, jak to bude dál, protože každé utkání je jiné. Ale pokud budeme hrát takto dál, tak budu maximálně spokojený."