12.9.2015 otevřeno: 1450 x

Sokol Poruba porazil o 19 gólů Sokol Písek, Zora Olomouc vyhrála v Prešově

Házenkářky Sokola Poruba vyhrály i druhý duel v novém interligovém ročníku výrazným rozdílem a porazily Sokol Písek o devatenáct branek 39:20. Zora Olomouc se prosadila v Prešově 32:24, ve slovenských duelech zvítězila družstva Michalovců a Šaly.

Ženská interliga – 2. kolo

Sokol Poruba – Sokol Písek 39:20 (20:10)

Domácí se ujali vedení a dominovali celých 60 minut. V desáté vedli 7:0, do přestávky zvýšili náskok na deset branek a devět dalších přidali i ve druhém dějství.

Branky: Marčíková, Ryšánková po 7, Rechtorisová 6, Kostelná, Šviráková po 4, Ritzová, Očadlíková po 3, Mýlková, Minarčíková po 2, Maiwaelderová 1 - Borová 4, Svobodová, Kovářová, Talafousvoá, Líbalová po 3, Kozáková, Rusfelová, Benešová, Kalčíková po 1. Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. Sedmimetrové hody: 4/4 - 1/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 153.

Jan Beňadik, trenér Sokola Poruba: „Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Hlídali jsme si ho už od úvodu utkání, myslím, že čtyřicet minut jsme byli na zápas plně koncentrovaní. Jen mě mrzí, že v útoku jsme neustále hledali lepší a lepší pozice. Dnes se nám to nevrátilo, ale za týden v Mostu bychom to dostali doslova sežráno. Na zápas za týden se už moc těšíme, abychom ukázali věci, které jsme trénovali v přípravném období.“

Ondřej Václavek, trenér Sokol Písek:Gratuluji domácím k vítězství, předvedli přesně to, co jsme od zápasu očekávali, tedy kvalitu. Z naší strany jsme udělali osmadvacet technických chyb, to je oproti devíti v minulém zápase obrovské číslo. Stavíme zcela nový tým, takže se není co divit. Když hrála Poruba vysunutě, nevěděli jsme co hrát. Kladně bych ohodnotil výkon brankářky Chalušové, která se úspěšností přiblížila ke třiceti procentům, což je slušné. Na našem týmu jdou vidět pokroky, což je pozitivní. Otestovali jsme si, že na týmy jako Poruba, Michalovce, Most nebo Slavia mít nebudeme.

Bemaco Prešov – Zora Olomouc 24:32 (12:17)

Domácí házenkářky vedly jedinkrát v zápase – v 9. minutě 5:4. Jinak nebylo pochyb o výhře Olomoučanek, jež do přestávky získaly pětibrankový náskok, který ve druhé půlhodině navýšily na končený rozdíl osmi gólů.

Nejvíce branek: Šutranová 5, Cempa 4, Basta 3, Pavúková 3/2 – Dostálová 6, Gebre Selassieová, Severová po 5, Trupešová, Salašová po 3. Rozhodčí: Daňo, Sobol. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 5:2. Diváci: 200.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Za dnešní vítězství jsme velmi rád. Myslím si, že to vůbec nebyl jednoduchý zápas, i když výsledek vypadá trochu jednoznačně. Až do posledních pěti minut bylo utkání velmi vyrovnané, Prešov tlačil a snažil se zápas zdramatizovat a otočit. Domácí chodili do rychlých protiútoků, takže nám dnešní duel vůbec neulehčili.

ŠKP Bratislava – Iuventa Michalovce 24:30 (10:17)

Nejvíce branek: Beňušková 12/7, Pastoríková, Marčeková po 3 – Perederijová 6, Fifková 5, Holešová, Solárová 3. Rozhodčí: Bočáková, Janošíková. Sedmimetrové hody: 9/8 – 2/1. Vyloučení: 2:4. Diváci: 100.

Duslo Šala – Slávia Partizánské 23:21 (13:12)

Zbývající program 2. kola – neděle 13. září – 16.00: HC Plzeň – Baník Most, 17.00: Slavia Praha – HC Zlín. Volno má Veselí nad Moravou.