13.9.2015 otevřeno: 1457 x

Baník Most vyhrál na hřišti nováčka HC Plzeň o 27 gólů, Slavia Praha doma nad HC Zlín o 13

Ve dvou nedělních dohrávkách druhého kola interligy házené žen se střelecky výrazně prosadily favorizované celky. Obhájkyně titulu Baníku Most zvítězily na palubovce nováčka HC Plzeň rozdílem 27 gólů, když soupeřkám dovolily vstřelit osm branek. Slavia Praha vedla po poločase nad HC Zlín 17:5, nakonec vyhrála 34:21.

Ženská interliga – 2. kolo

Slavia Praha – HC Zlín 34:21 (17:5)

Slávistky při domácí premiéře nové trenérky Petry Vítkové rozhodly o osudu zápasu v první dvacetiminutovce, kterou vyhrály o devět gólů 11:2. Na to hosté ze Zlína nedokázali zareagovat a v poločase prohrávaly o 12 branek. Ve druhé půli domácí tým zvolnil, své vedení a tedy i výhru kontroloval a nepřipustil žádné drama.

Nejvíce branek: Kordovská 7, Stellnerová 6, Galušková 5 – Sobieská 5/2, Nygrýnová 4, Kamenářová 4. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 4:5. ČK: Keclíková (Slavia). Diváci: 150.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Do utkání jsme vstoupili dobře, když jsme si dokázali vypracovat velký náskok a celou první půli jsme ho navyšovali. Se zbytkem zápasu ale nejsem spokojená, jelikož už jsme nepodali tak soustředěný výkon, v některých chvílích to bylo i chaotické. Myslím si, že zápas ovlivnilo i vyloučení Keclíkové, kdy už jsme nedokázali tak dominovat.“

Peter Sabatka, trenér HC Zlín:Náš vstup do zápasu byl špatný. Hráli jsme ustrašeně a zbytečně opatrně. O přestávce jsme se trochu nabudili a řekli si, že budeme hrát sebejistěji. Ve druhé půli se pak ukázalo, že můžeme i se Slavií hrát vyrovnaný duel, jelikož už jsme soupeřkám nedovolili tolik navyšovat vedení. Do dalších zápasů budeme muset zapracovat na úvodní fázi, kde máme slabinu."

HC Plzeň – Baník Most 8:35 (4:18)

Souboj plzeňského interligového nováčka s obhájcem titulu z Mostu vyšel jednoznačně pro hosty. Vždyť domácí vstřelili první branku v 15. minutě za stavu 0:9. Do poločasu skórovali ještě třikrát a prohrávali od 14 gólů. Druhé dějství nabídlo stejný obraz hry a hodně podobný výsledek. Domácí se nedostali přes deset vstřelených branek, Most nakonec zvítězil rozdílem 27 branek.

Nejvíce branek: Sedláčková 3, Šelaisová 3/1, Drozdová, Buchnerová po 1 – Szarková 6, Matoušková 5, Súkenníková, Zachová po 4. Rozhodčí: Nezbeda, Haramul. Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/3. Vyloučení: 3:1. Diváci: 480.

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň:Gratuluji soupeři. Měla jsem představu, že budeme více vzdorovat. Chybí mi srdce hráček. Je mi jasné, že nemohou předvádět to, co předvádí na tréninku. Chybí jim zkušenost. Dnes jsem pozorovala křeč oproti tréninkům. Kvalita soupeře byla dnes někde jinde. Chybí nám větší nasazení, bojovnost, strašně mě potěšili naši diváci, kteří naše holky mohutně povzbuzovali.

Luboš Hudák, trenér Baníku Most:Šli jsme proti nováčkovi soutěže, moc jsme o týmu nevěděli. V šatně jsem upozorňoval, že Plzeň nepodala špatný výkon v Písku. Nic jsme nepodceňovali. Byl to pro nás první zápas v této sezoně. Vyšel výkon brankářek. Došlo na všechny hráčky. Každý podal solidní výkon a jsem za to rád.