20.9.2015 otevřeno: 928 x

Házenkářky Zlína doma porazily Šalu o pět gólů

Házenkářky Zlína zvítězily v posledním dohrávaném utkání třetího kola česko-slovenské interligy nad Duslem Šala 22:17 a společně s pěti dalšími týmy mají po čtyřech bodech.

Ženská interliga – 3. kolo

HC Zlín – Duslo Šala 22:17 (10:9)

Slovenský tým ze Šaly vstoupil do utkání ve Zlíně lépe, v páté minutě vedl 4:1, ale domácí dokázaly během tří minut vyrovnat. Pak se oba celky střídaly do přestávky ve vedení, které nakonec uzmuly domácí hráčky. Ve druhém dějství „pustily“ soupeřky už jen jedinkrát do vedení a od 40. minuty dominovaly a nakonec vyhrály o pět branek.

Nejvíce branek: Sobieská 7, Brzósková, Novotná po 4, Nygrýnová 4/2 – Veselková 6/5, Pócsiková 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/4. Vyloučení: 2:3. Diváci: 206.

Peter Sabatka, trenér HC Zlín:Myslím, že kromě úvodu zápasu, kdy nás trochu trápila koncovka, nemohl dnes soupeř pomýšlet na výhru. Byli jsme herně lepší a zůstávalo jen otázkou času, kdy proměníme své šance a vyhrajeme.

Michal Lukačin, trenér Duslo Šala: Soupeř byl dnes lepší. Měli jsme v utkání dvě tři šance jít do vedení o více než o gól nebo dva, ale těmi šancemi jsme pohrdli. Zákonitě nás soupeř potrestal. Toto jsou prostě věci, které se při zápasech venku trestají.