2.10.2015 otevřeno: 1706 x

České týmy dominovaly nad slovenskými, Baník Most drží stoprocentní bilanci

Házenkářky odehrály kompletní páté kolo interligy před reprezentační přestávkou. Český mistr Baník Most drží stoprocentní bilanci a vyhrál i svůj čtvrtý zápas nového ročníku česko-slovenské interligy, když doma porazil Bemaco Prešov 39:20. Českým klubům se dařilo i ve zbývajících česko-slovenských duelech. Zora Olomouc zvítězila o gól nad Duslem Šala, Sokol Poruba veze výhru z Partizánskeho, stejně jako Slavia Praha z Bratislavy. DOPLNILI JSME FOTOGALERII.

Příští týden vstoupí české házenkářky do kvalifikace mistrovství Evropy 2016, ve středu 7. října hostí v Praze na Podvinném mlýně od 16.00 hodin Itálii, v neděli 11. října hrají v Užhodoru s domácími Ukrajinkami. Příští kolo interligy je na programu 17. října. Baník Most předehrává 14. října s Veselím nad Moravou, už se hrálo HC Plzeň – Iuventa Michalovce 20:37.

Ženská interliga – 5. kolo

HC Zlín – HC Plzeň 32:21 (18:10)

Házenkářky Zlína proti nováčkovi soutěže nezaváhaly a v souboji s mladým týmem Plzně vybojovaly přesvědčivou výhru. V prvních dvaceti minutách byla hra vyrovnaná. Hráčky Plzně držely krok, do vedení je ale domácí házenkářky nepustily. Na konci první půle využily Zlíňanky oslabení plzeňského celku a na cestu do šaten si připravily osmibrankový náskok. Rychlý nárůst ztráty v závěru poločasu byl pro málo zkušený tým velkým problémem, do druhé půle ale nastoupily dobře, když manko držely mezi šesti až osmi brankami a nenechaly Zlín vedení navýšit. Vylepšení náskoku se domácím hráčkám podařilo až v samotném závěru, když Sobieská na začátku poslední pětiminutovky zaokrouhlila vedení na deset branek a na konečný stav 32:21 upravila Kamenářová.

Nejvíce branek: Sobieská 9/5, Kamenářová 6/1, Nygrýnová 6/2 – Pešičková 7/1, Drozdová 6, Šelaisová 6/4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 10/7 – 6/5. Vyloučení: 4:11. Diváci: 203.

Peter Sabadka, trenér HC Zlín:Vítězství určitě zasloužené, ale nejsem spokojený s velkým počtem neproměněných šancí. Normálně děvčata učím zakončovat nad dvě nebo tři fáze, tentokrát to ale střílela hned z první do brankářky nebo do tyčky. Napočítal jsem patnáct čistých šancí, takže po této stránce nic moc, čekal jsem vyšší výhru. Ale jsem rád, že se nám nikdo nezranil.“

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: „Jsme nezkušené družstvo, vytvořily jsme 25 technických chyb a hrály jsme dvacet minut v oslabení. Co víc k tomu mám říct.“

Slávia Partizánske – Sokol Poruba 20:25 (8:11)

Přesvědčivě si se svým soupeřem poradily házenkářky Sokola Poruba. Po úvodní vyrovnané dvacetiminutovce se rychle chopily tříbrankového vedení a na začátku druhého poločasu náskok dál zvyšovaly. V šestatřicáté minutě vedly Porubanky nad Slávií o šest branek (9:15), vzápětí ale využily Slovenky oslabení soupeřek a zkorigovaly manko na tři branky. V plné síle si ale Poruba rychle vzala náskok zpět a šest minut před koncem vedla dokonce o devět. V závěru ale v tlaku polevila a umožnila tak Slovenkám korekci na konečných 20:25.

Nejvíce branek: Geričová 4, Mnichová 4/1, Savičová, Blažeková po 3 – Ritzová 7, Kostelná 6, Ryšáková 5, Marčíková 5/2. Rozhodčí: Dvorský, Karlubík. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 4:11. Diváci: 203.

Jan Beňadik, trenér Sokolu Poruba: Výborná defenzíva a spolehlivá brankářka Doláková. Toto byl podle mého názoru základní kámen díky kterému jsme duel zvládli. V prvním poločase jsme neproměnili všechny příležitosti, které jsme měli, ale v druhém poločase jsme to zpřesnili a proto je to pro nás v Partizánskem v podstatě pohodlné vítězství. Pro nás to byl asi nejlepší výkon v této sezóně.

Baník Most - Bemaco Prešov 39:20 (18:10)

Ve střelnici proměnily vlastní palubovku házenkářky Baníku Most v zápase proti Bemacu Prešov. Na konci prvního poločasu měly domácí házenkářky na kontě už desetibrankový náskok, když to tři minuty před přestávkou bylo 18:8. Hostující házenkářky se ještě před koncem poločasu zvedly a korigovaly ztrátu dvěma rychlými góly. V pětačtyřicáté minutě vedly Mostečanky už o patnáct branek a zápas se změnil v jejich střeleckou exhibici. Na jejím konci slavily devatenáctibrankové vítězství.

Nejvíce branek: Szarková 8/2, Súkenníková 7, Zachová, Jeřábková po 5 – Šutranová 6/1, Bastaová, Gajodošová po 2. Rozhodčí: Nezbeda Zelenka. Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 280.

Ľuboš Hudák, trenér Baníku Most:Prešov byl soupeř z opačného konce tabulky, chtěli jsme proti němu potvrdit naší dominanci, což se podařilo. Jsem rád, že jsme dnešní utkání zvládli a že dostaly příležitost všechny hráčky z lavičky, včetně všech tří brankářek.“

Dušan Daniš, trenér Bemaca Prešov:Domácí hráčky byly po celý zápas jednoznačně lepší, převýšily nás prakticky na všech postech. Těžily hodně z rychlých protiútoků, když jsme se nestačili vracet. Ve druhém poločase už jsme některé hráčky šetřili, protože nás zítra čeká důležitý zápas v Plzni.“

Zora Olomouc – Slovan Dusľo Šaľa 22:21 (9:9)

O co více branek viděli diváci v Mostě, o to méně jich padalo v Olomouci. Vyrovnaný souboj mezi Zorou Olomouc a Dusľem Šaľa byl spíše přehlídkou defenzivy a dobrého výkonu brankářky Dederlové. Hostující tým se sice na začátku ujal dvoubrankového vedení (3:5) a ve vedení se držel po většinu poločasu, v závěru ale vyrovnání Zoře zajistily Kubáčková a Fryčáková. Ve druhé půli se hned v úvodu chopily Hanačky taktovky zápasu a v pětačtyřicáté minutě měly na kontě pětibrankový náskok. Vedení ale neudržely. Pět minut před koncem se dotáhly Šaľanky zásluhou přesné střelby a dobrého výkonu brankářky Haládikové na rozdíl jediné branky. Dvě minuty před koncem byla vyloučená Severová v dresu Zory a pro Olomouc to nevypadalo nejlépe (22:20). Kertézsová v poslední minutě snížila na rozdíl gólu a závěrečný trestný hod ale Šaľanky neproměnily a Zora Olomouc tak uhájila nejtěsnější možné vítězství.

Nejvíce branek: Salašová 8, Kubáčková 6/1, Fryčáková 3 - Veselková 11/4, Kertészová a Rásková po 3. Rozhodčí: Blanár, Haramul. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 2:2. Diváci: 305.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Družstvo už za ta léta znám a jsem klidný až do poslední minuty. Hráčky Šaľy předvedly, že se má bojovat až do konce. Holky také bojovaly až do poslední minuty a jsem rád, že tou bojovností v závěru nahradily pokulhávající kvalitu.

Michal Lukačin, trenér Slovana Duslo Šaľa: „Bojovnost přišla pozdě. Je to už několikátý zápas, co se nám tohle stalo. V první půli nejprve góly dáváme  a pak najednou za šestnáct minut dáme branky jen dvě."

ŠKP Bratislava – Slavia Praha 25:33 (14:20)

Přestože Pražanky vedly od první do poslední minuty, nebyla trenérka Petra Vítková spokojená s výkonem svých svěřenkyň.

Nejvíce branek: Beňušková 7, Pastorčíková 4, Ocelníková 3 – Malá 8, Pokorná 7, Kordovská 6 . Rozhodčí: Budzák, Zahradník. Sedmimetrové hody: 6/4 – 2/2. Vyloučení: 4:3.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Z naší strany to byl velice zle odehraný zápas. Začátek nám sice vyšel, ale potom jsme polevili v koncentraci i v obraně. Ve druhém poločase se soupeř dostal na koně tím, že jsme neproměnili šance. Nejsem spokojená ani s hrou, ani s výsledkem, který jsme tu předvedli.“

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek 30:28 (16:11)

Sokol Písek zatím vybojoval v soutěži jen bod za remízu s výběrem HC Plzeň a na další body si brousily zuby před cestou do Veselí nad Moravou. Proti Panenkám ale Jihočešky narazily. Vyrovnané skóre držely jen v prvních deseti minutách, potom začaly Veselanky své vedení navyšovat a do druhého poločasu vstupovaly s pětibrankovým náskokem. Po deseti minutách hry ve druhém poločase stáhly Sokolky náskok Veselí na rozdíl tří branek, deset minut před koncem to bylo dokonce jen o dva.  Házenkářky Písku se držely v dostřelu až do konce, blíž než na dvě branky rozdílu se ale k Veselankám nepřiblížily. V poslední minutě se sice ještě strhla přestřelka střídavě před oběma brankovišti, Písek už ale domácí nepřetlačil a Veselí podlehl dvoubrankovým rozdílem 30:28.

Nejvíce branek: Šustková 8, Vinklárková 6, Zelinková 6/3 – Kovářová 9/2, Kozáková 6, Pošustová 5. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 7:4. Diváci: 200.

Radim Pernický, trenér SHK Veselí nad Moravou:Pro nás jsou nejdůležitější dva body, které byly velmi vydřené hlavně s ohledem na druhý poločas. Průběh utkání jsem očekával, protože soupeř má kvality, zlepšuje se a určitě nahoru půjde dalším zápasem. Zápas nám ukázal, že propadáme v obraně a nectíme pokyny, které si říkáme a podle toho to tak dopadá. V prvním poločase se blýskla naše brankářka, která měla padesátiprocentní úspěšnost v počtu chycených střel.”

Ondřej Václavek, trenér Sokolu Písek: „Chci pogratulovat domácím k zisku dvou bodů, protože je získali oprávněně, hlavně po prvním poločase, kdy jsme my nepředváděli naší hru. Ve druhém poločase jsme konečně začali bojovat, tak, jak bychom měli bojovat o interligové body. V utkání s Veselím, Prešovem, Plzní a jinými, nám chybí taková jiskra, kde bychom se dostali do zápasu na začátku střetnutí a dovedli ho do vítězného konce. Čeká nás ještě hodně práce.“

Program příštího 6. kola – 14. října – 18.00 hodin: Baník Most – SHK Veselí nad Moravou; 17. října – 15.00: Sokol Písek – Slávia Partizánske, 17.30: Bemaco Prešov – Slavia Praha, 18.00: Duslo Šala – ŠKP Bratislava, Sokol Poruba, HC Zlín. Předehráno: HC Plzeň – Iuventa Michalovce 20:37.