19.9.2009 otevřeno: 1099 x

Olomouc neudržela v Bratislavě sedmibrankový náskok

Velmi zajímavé zápasy byly k vidění ve třetím kole Interligy. Zatímco Michalovce neměly ve Veselí nad Moravou žádnou šanci, Olomouc v Bratislavě ještě dvě minuty před koncem vedla o tři branky. Z vítězství se ale nakonec hráčky Zory neradovaly.

WHIL – 3.kolo

ŠKP Bratislava – Olomouc 31:31 (13:20)

Neuvěřitelný průběh mělo utkání mezi nejlepším slovenským celkem Bratislavou a českým finalistou Olomoucí. Zápas byl až do 22.minuty vyrovnaný, i když hostující házenkářky si dokázaly udržovat 2-3brankové vedení. Úsek mezi 22.-30.minutou byl ale pro Olomouc jako z říše snů, když jej vyhrála 8:3 a celkově v poločase vedla již 20:13! Zkušený tým Bratislavy ale svůj souboj nevzdal a postupně snižoval soupeřův náskok. Ten se ale zdál ještě v 58.minutě nedostižný, když Olomouc vedla 31:28. Poslední dvě minuty ale patřily domácím a hrdinkou se stala Kochanová, která dvěma brankami zařídila pro domácí zisk jednoho bodu za remízu 31:31.

Nejlepší střelkyně ŠKP: Šimáková 9/9, Beňušková 5, Kochanová 3, Hodošková 3
Nejlepší střelkyně Olomouce: Polášková 7, Tomečková 5/2, Uličná 3, Hrbková 3, Dostálová 3

Sedmimetrové hody: 9/9 – 4/2, vyloučení: 2 – 4 (ČK přímá Hejtmánková), rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 150

Písek – Jindřichův Hradec 27:26 (12:9)

V jihočeském derby se v průběhu první půle žádnému z celků nepodařilo získat výraznější vedení, v závěru poločasu pak domácí házenkářky dokázaly odskočit na rozdíl tří gólů 12:9. Písek měl výborný vstup do druhé půle a ve 34.minutě vedl po brance Krouské již 16:10. Jindřichohradecké házenkářky ale bojovaly a za deset minut svítil na ukazateli stav 19:20, ve 48.minutě pak hostující tým poprvé v zápase srovnal na 21:21. Další minuty byly velice dramatické a Hradec v nich dokázal vždy dorovnat jednobrankové vedení domácích. Vítězný gól nakonec padl z rukou Martenkové ve 28.minutě zápasu, ve zbývajícím čase již střelkyně obou týmů nebyly úspěšné.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová I. 7/1, Krouská 7, Martenková 4
Nejlepší střelkyně J.Hradce: Kupková 5/4, Pilařová 5, Bubeníková 5

Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/5, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Průcha, Větrovský, diváků: 300

Zlín – Šaľa 26:27 (14:12)

Po nevydařeném zápase na Slavii předvedly domácí házenkářky zcela jiný výkon a dlouho vzdorovaly silnému slovenskému celku Šaľe. Výbornou měly první půli, ve které ani jednou neprohrávaly a ve 27.minutě vedly dokonce rozdílem pěti branek 14:9. Zlepšeným závěrem pak Šaĺa snížila na poločasových 12:14. Srovnat utkání se slovenskému celku podařilo hned po přestávce, kdy Braunová srovnávala na 14:14. Vyrovnaný stav vydržel do 39.minuty, kdy hostující házenkářky opět srovnaly a čtyřmi brankami v řadě otočily stav utkání ve svůj prospěch na 21:18. Zlín ale bojovným výkonem opět srovnal na 24:24. V dalších minutách se oba celky přetahovaly o vítězství, aby jej na svoji stranu nakonec získala zkušenější Šaĺa brankou Čamajové dvě minuty před koncem střetnutí.

Nejlepší střelkyně Zlína: Budayová 9/12, Adámková 4, Salčáková 3/1
Nejlepší střelkyně Šaľy: Dubajová 9, Rothová 5, Čamarová 5

Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/0, vyloučení: 2 – 5, rozhodčí: Bauer, Tvrdoň, diváků: 450

Trenčín – Slavia Praha 23:40 (12:18)

To, že na Trenčín umí slávistky zahrát i na jeho palubovce, dokázaly i v dnešním utkání. Zatímco před týdnem Trenčín doma vzdoroval Michalovcům, dnes neměl proti výborně hrajícím Pražánkám šanci. V poločase vedly již 18:12 a rychlou hrou svůj náskok bez problémů navyšovaly. Nejvíce se prosadily reprezentantky Černá a Vítková, které shodně nastřílely po osmi brankách.

Nejlepší střelkyně Trenčína: Židková 6, Birkušová 5, Drotárová 4, Kovaličková 4
Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 8, Vítková 8, Knedlíková 7

Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/2, vyloučení: 5 – 5, rozhodčí: Haščík, Ťapka, diváků: 250

Veselí nad Moravou – Michalovce 38:24 (19:6)

Přestože se jednalo o duel dvou nejlepších celků loňské sezóny, bohužel pro diváky postrádal od začátku nádech dramatičnosti. Domácí házenkářky svému soupeři, který přijel s desíti hráčkami, z nichž do zápasu nastoupili s jednou brankařkou, nedaly šanci a když byly Michalovce v úvodní čtvrthodině hry jedinkrát střelecky úspěšné, bylo o vítězi zápasu prakticky rozhodnuto. Již v poločase vedlo Veselí 19:6, aby nakonec zvítězilo vysokým rozdílem čtrnácti branek.

Nejlepší střelkyně Veselí n./M.: Viniatynská 10/2, Chmelařová 8, Fleková 5, Štěrbová 5
Nejlepší střelkyně Michalovců: Hollá 7/6, Škľaruk 4, Weibelová 4, Horňáková 4

Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/6, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 300