17.10.2015 otevřeno: 650 x

Házenkářky Mostu zvítězily v prvním utkání druhého kola Poháru EHF nad Italkami 30:17

Házenkářky Baníku Most zvítězily v prvním utkání 2. kola Poháru EHF doma nad italským týmem Cassano Magnago 30:17. Odveta se hraje za týden v Itálii. Pokud by Mostečanky postoupily, utkaly by se v dalším kole s ruským celek Dynamo Samara.

Baník Most – Cassano Magnago 30:17 (15:10)

Italky dokázaly s domácími favoritkami držek krok polovinu prvního dějství. Několikrát překvapivě vedly, ale Mostečanky získaly do přestávky pětibrankový náskok, které ve druhém poločase neustále navyšovaly. Do Itálie pojedou k odvetě s náskokem 13 gólů.

Nejvíce branek: Szarková 8. Súkenníková 6, Zachová 5 – Del Balzová 7, Clericiová 5, Jovovićová 2. Rozhodčí: Prastalová, Todorovićová (Bosna a Hercegovina). Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/4. Vyloučení: 2:1. Diváci: 1010.

Luboš Hudák, trenér Baníku Most: „Díky bohu jsme si dnes nahráli slušný výsledek do odvety v Itálii. Bohužel dnes nemohu být spokojený s výkonem některých hráček. Budeme se muset důkladně připravit na odvetu, abychom náš slušný náskok z dnešního utkání v Itálii potvrdili postupem do dalšího kola.“