24.10.2015 otevřeno: 970 x

Ve šlágru 7. kola prohrála Poruba v Michalovcích, Olomouc porazila Plzeň

Ve šlágru sedmého kola ženské házenkářské interligy porazila vedoucí Iuventa Michalovce třetí Sokol Poruba 24:20 a neztratila ještě ani bod. Poruba zůstává s 10 body třetí. Dvanáctibrankovou porážku utrpěly hráčky HC Plzeň na hřišti Zory Olomouc.

Interliga - 7. kolo

Zora Olomouc – HC Plzeň 29:17 (13:8)

Házenkářky Olomouce od úvodních minut plnily úlohu favorita, po deseti minutách hry vedly 5:1 a hostujícím hráčkám z týmu HC Plzeň se nedařilo manko korigovat. Na začátku druhé půle navýšily hráčky Zory své vedení z pěti na deset branek a ani to jim nestačilo, náskok zvýšily dokonce na třináct gólů (25:12). Západočeškám už nezbývaly síly ani na kosmetickou korekci vysokého manka a z Olomouce odjely poraženy dvanáctibrankovým rozdílem.

Nejvíce branek: Kubáčková 5/2, Růžičková 4/2, Hvostaľová 3, V. Fryčáková 3 – Buchnerová 4, Pešičková 3/1, Klégrová 3. Rozhodčí: Frieder, Kučerka. Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 250.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Bylo to povinné vítězství, ale rozhodně nejsem s předvedenou hrou úplně spokojený. Především v obraně jsme nehráli dobře. To musíme do dalších utkání zlepšit."

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: „Dnes to byl hodně těžký zápas. Věděli jsme, že Olomouc je kvalitní soupeř, a tak to taky dopadlo. Budujeme nový kádr, holky jsou hodně nezkušené a potřebují právě takové zápasy, jako byl tento. V létě nám odešly opory a my museli začít stavět nový tým. Chvíli to bude trvat, než přijdou dobré výsledky."

Iuventa Michalovce – Sokol Poruba 24:20 (13:9)

Do zápasu v Michalovcích vstoupily lépe házenkářky Sokola Poruba, které se v prvních patnácti minutách držely stále o gól, dva před soupeřem. Pak ale domácí zpřesnily hru a otočily skóre ve 20. minutě na 9:8. Následně už Slovenky Porubu do vedení nepustily. Do kabiny si nesly čtyřbrankový náskok a ve druhé půli si odstup bezpečně udržovaly. Dobře fungovaly obě obrany, lépe ale ta na straně Michalovců. Domácí vedli šest minut před koncem nad soupeřem dokonce rozdílem sedmi gólů, v závěru se o korekci na konečný čtyřbrankový rozdíl postaraly nejlepší střelkyně Poruby v zápase Šviráková s Ryšánkovou.

Nejvíce branek: Fiľková Trehubová 8/3, Habánková 5/1, Kucher 3, Chernová 3, Holešová 3 – Šviráková 6/2, Ryšánková 6/1, Kostelná 3. Rozhodčí: Sivák, Oťapka. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 4:5. Diváci: 600.

František Urban, trenér Iuventy Michalovce: „S výsledkem jsme spokojení, s hrou určitě ne. Mám dojem, že některé hráčky jakoby měly v hlavě našeho lucemburského soupeře z evropského poháru. V dalším kole proti Mostu bychom s takovým výkonem neměli šanci. Udělali jsme mnoho technických chyb, ztráceli jsme míč. Dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do herního tempa. Bylo to způsobené snad i tím, že proti nám dlouho nestál soupeř, který by měl úroveň Poruby.“

Ján Beňadik, tréner Sokola Poruba:  „Chtěli jsme v Michalovcích bodovat, jsme zklamaní, že se nám to nepodařilo. Pokud jsme neměli vyloučenou hráčku a hrálo se šest proti šesti, byli jsme Michalovcím minimálně vyrovnaným soupeřem. Naši hru ovlivnila i neúčast Evy Minarčíkové, nechali jsme jí ještě na lavičce, aby si doléčila výron ze zápasu v Partizánskem. V náš neprospěch hrálo i několik nastřelených tyček a neproměněných šancí z rukou našich hráček.

Program 7. kola - neděle 25. října – 15.00: SHK Veselí nad Moravou – Bemaco Prešov, 17.00: Slavia Praha – Duslo Šaľa, HC Zlín – Sokol Písek, dohrávka 12. prosince 2015 – 18.00: Slávia Partizánske – Baník Most.