25.10.2015 otevřeno: 1113 x

Slavia Praha porazila v 7. kole Šalu a posunula se na druhé místo tabulky

Házenkářky Slavie Praha se díky výhře 36:27 nad Duslem Šala posunuly na druhé místo česko-slovenské interligy za vedoucí Michalovce, na které ztrácejí dva body. HC Zlín porazil Sokol Písek 39:22 a Veselí nad Moravou remizovalo s Bemacem Prešov 24:24.

Interliga – 7. kolo

Slavia Praha – Slovan Dusľo Šaľa 36:27 (16:14)

V prvním poločase sehrály oba týmy vyrovnanou partii. Oba celky se prostřídaly ve vedení, v závěru poločasu si ale dvoubrankový náskok vypracovala Slavia Praha, nejvýrazněji se prosazovaly v sešívaném dresu Kordovská s Pokornou. Ve druhé půli už si domácí udržovali náskok, který v 50. minutě narostl do sedmibrankových rozměrů 28:21, v poslední desetiminutovce pak slávistky ještě přitvrdily. Dobře bránily a v zakončení byly přesné. I přes slušný výkon hostující brankářky Haládikové si udržovaly bezpečný osmibrankový odstup a nakonec slavily výhru 36:27, která je posunula na druhé místo v tabulce interligy.

Nejvíce branek: Kordovská 9, Pokorná, Galušková po 7, Motejlová 4 – Veselková 7/1, Klučková 5, Rácková 4Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/0 – 4/3.  Vyloučení: 4:2. Diváci: 242.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Výsledek odpovídá předvedené hře, jsem ráda za uhájení neporazitelnosti domácího prostředí a pochopitelně za dva body. Po dlouhé době to byl pro nás těžší soupeř, holky dokázaly plnit pokyny. Když jsme se ve skóre utrhly, bylo to tím, že nám šla obrana a rychlé protiútoky, na které pořád sázíme.“

HC Zlín – Sokol Písek 39:22 (22:12)

Domácí hráčky předvedly nejlepší výkon v sezoně, soupeřky naopak nejhorší a tak o vítězkách nebylo pochyb. Písek dokázal jen dvakrát v začátku zápasu vyrovnat, od šesté do poslední minuty prohrával a náskok Zlína jen narůstal, v poločase byl desetibrankový, v 41. minutě už patnáctigólový.

Nejvíce branek: Sobieská 8, Brzósková, Brandová po 5, Kamenářová, Kříčková, Dufková po 4 – Kozáková 5, Kovářová 5/1, Svobodová 3Rozhodčí: Blanár, Haramul. Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 351.

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: Děvčata hrála s obrovskou chutí, první poločas byl velmi dobrý. Dvacet dva gólů za poločas je výkon výborný. Prostřídali jsme všechna děvčata a všechna hrála dobře. Soupeř může být rád, že nedostal ještě větší gólovou nálož. Hráli jsme rychle, žádné technické chyby, byl to obrovský rozdíl například proti přechodové fáze v zápase s Plzní.“

Ondřej Václavek, trenér Sokola Písek: „Minulý týden jsem do hodnocení řekl, že to byl náš nejhorší zápas. Dnes to musím překvalifikovat, protože dnes jsme tady byli jen kuželky, kolem kterých se běhalo. Z toho, co jsme si ukázali, jsme nezahráli vůbec nic. Už druhý zápas nám vůbec nefunguje obrana, odehráli jsme opravdu hodně špatný zápas.“

SHK Veselí nad Moravou – Bemaco Prešov 24:24 (9:7)

Vyrovnané utkání sehrály celky Veselí nad Moravou a Bemaca Prešov. Domácí házenkářky se sice v patnácté minutě ujaly tříbrankového vedení, slovenský soupeř se jim ale držel za patami. Na začátku druhého poločasu odskočily Panenky Slovenkám na rozdíl pěti branek 14:9, hostují hráčky ale dokázaly ztrátu rychle zkorigovat a do konce zápasu se udržovaly v dostřelu jediné branky. V závěru měly k vítězství lépe nakročené Veselanky, které dvě minuty před koncem vedly 24:21, v závěru alePrešov zpřesnil a snížil na rozdíl jedné branky. Utkání vygradovalo v poslední minutě, poslední střelou Šutranová prostřelila domácí obranu a míč skončil až za brankářkou Lekešovou doslova v posledních vteřinách zápasu.

Nejvíce branek: Vinklárková 6/1, Šustková 6, Romanová 6 – Šutranová 10/5, Gajdošová 4, Harčarufková 4Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/1 – 5/5.  Vyloučení: 6:7. Diváci: 242.

Radim Pernický, trenér Veselí nad Moravou: „Pro nás je to jeden z nejhorších zápasů, které jsme odehráli. Brankářky byly slabé na obou stranách. Pokud se nemůžete spolehnout v utkání ani na jednu hráčku, tak je to špatné. V utkání jsme měli špatnou disciplínu, na kterou jsme doplatili. Soupeři gratuluji k bodu."

Program příštího 8. kola – středa 28. října 17.30 hodin: Bemaco Prešov – Duslo Šala, 18.00: Sokol Poruba – Zora Olomouc, Baník Most – HC Zlín, SHK Veselí nad Moravou – Slávia Partizánske, 17. listopadu – 14.00: HC Plzeň – ŠKP Bratislava.Předehráno: Sokol Písek – Iuventa Michalovce 17:30.