28.10.2015 otevřeno: 874 x

Baník Most i Sokol Poruba zvítězily v českých duelech osmého kola

Dva české duely v osmém kole ženské házenkářské interligy vyzněly pro domácí celky. Sokol Poruba porazil Zoru Olomouc o pět branek, Baník Most vyhrál nad HC Zlín o devět gólů. Veselí nad Moravou podlehlo doma Slávii Partizánske 19:26. V jediném slovenském souboji prohrálo Bemaco Prešov s Duslem Šala 18:29. Tabulku nadále vede Iuventa Michalovce před Baníkem Most a Slavií Praha. Poslední zůstává bez bodu ŠKP Bratislava.

Interliga – 8. kolo

Sokol Poruba – Zora Olomouc 28:23 (17:12)

Domácí házenkářky si sice v úvodu utkání proti vytvořily i čtyřgólový náskok, ale... Olomoucké hráčky se dokázaly několikrát dotáhnout na dostřel jediné branky. Přesto však poslední pětiminutovka prvního dějství vyšla domácím, které získaly rozhodující pětigólový náskok. Ten si držely domácí házenkářky až do konce zápasu.

Nejvíce branek: Minarčíková 6, Ryšánková, Marčíková po 5/1, Kostelná 4 – Dostálová 5, Kubáčková, Gebre Selassieová po 3, Žďánská 2. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 4/2 – 6/2.  Vyloučení: 3:4. Diváci: 234.

Ján Lajčák, asistent trenéra Sokola Poruba: Měli jsme slušný úvod zápasu. Potom jsme ale ztratili koncentraci a kvůli našim chybám se soupeř dotáhl. V závěru poločasu jsme ale odskočili. Druhou půli se to tahalo a naštěstí jsme to dotáhli do vítězného konce."

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Já jsem spokojený s našim výkonem a nasazením. Mrzí mě čtyři neproměněné sedmičky. Je to pro nás ale povzbuzující do dalších zápasu. Velmi dobře v domácím týmu zahrála Minarčíková a zachytala Doláková, to byl asi takový rozdílový element."

Baník Most – HC Zlín 29:20 (19:9)

Rozhodující krok k výhře udělaly domácí hráčky již v úvodních osmi minutách, kdy vstřelily šest branek a žádnou neinkasovaly. Soupeřky už se do konce utkání nedokázaly vrátit do hry. V poločase prohrávaly o deset gólů, ve druhém poločasu dosáhly jen minimální korekce rozdílu.

Nejvíce branek: Súkenníková 7, Jeřábková 6, Szarková 5 – Sobieská 5/3, Brzósková, Kamenářová po 3, Kolářová, Brandová, Kříčková, Gärtnerová po 2. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 0 – 3/3.  Vyloučení: 6:1. Diváci: 925.

Luboš Hudák, trenér Baníku Most: Na zápas jsme se poctivě připravovali, protože Zlín hrál předchozí zápasy solidně. A taky že nás potrápil. Nám ale naštěstí vyšel úvod zápasu, kdy jsme se dostali do vedení šesti branek. Po celý první poločas jsme vedení navyšovali až na ten desetibrankový rozdíl. Pak nám trochu odešel útok asi pod vlivem toho vedení. Chci pochválit práci v obraně a brankářky. Celkově celý tým hrál obětavě a šlapal."

SHK Veselí nad Moravou – Slávia Partizánske 19:26 (10:11)

Po šesti minutách vedly domácí házenkářky 4:0 a ... Utkání však dál nabídlo krásné drama, v němž se skóre přelévalo. Vždyť v polovině prvního dějství se hrálo 6:6. Ovšem již za šest minut už zase Panenky vedly o čtyři branky. Ale v poločase měly navrch hráčky Partizánskeho 11:10. Ještě do 40. minuty se hrálo remízově, následně se hostující tým „pustil“ do trháku, na který domácí nedokázali reagovat.

Nejvíce branek: Soldánová 7, Šustková 5/2, Lukšíková 4 – Michnová 8/2, Savičová, Geričová 4, Hollá 3. Rozhodčí: králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2.  Vyloučení: 3:3. Diváci: 240.

Radim Pernický, trenér Veselí nad Moravou: Musím pogratulovat soupeři k vítězství, výsledek odpovídá současnému stavu našeho mužstva. Já musím smeknout před holkami, jak bojovaly, s tím vším, s čím se potýkáme. Každopádně bych chtěl vyzdvihnout jednu hráčku nad ty všechny, a to je Nikol Soldánová, protože na svůj věk odehrála vynikající utkání.“

Peter Olšavský, trenér Slávie Partizánske: „Nejsem na sto procent spokojený, ale vyhráli jsme u soupeře, který je velmi nepříjemný doma a vždycky se nám tady hrálo velice těžce. Velmi málo minut jsme dodržovali, co jsme chtěli hrát. V prvním poločase se nám nedařilo střelecky, v obraně jsme se nehýbali, byli jsme pasivní.”

Bemaco Prešov – Slovan Duslo Šala 18:29 (8:10)

Předehráno: Sokol Písek – Iuventa Michalovce 17:30. Dohrávka – 17. listopadu – 14.00 hodin: HC Plzeň – ŠKP Bratislava.