31.10.2015 otevřeno: 1208 x

V souboji mistryň zvítězily Slovenky z Michalovců nad Baníkem Most

V sobotním šlágru 9. kola ženské házenkářské interligy zvítězila v souboji slovenských a českých mistryň Iuventa Michalovce nad Baníkem Most. Michalovce s plným počtem bodů vedou tabulku, Most poprvé ztratil a je třetí za Sokolem Poruba. Regionální moravské derby zvládly lépe házenkářky Zlína, které porazily tým Veselí nad Moravou.

Interliga žen – 9. kolo

Iuventa Michalovce – Baník Most 28:22 (17:11)

Ve šlágru kola a souboji mistryň zvítězily ty slovenské. Házenkářky Michalovců tahaly za delší konec od úvodních minut a hned v první čtvrtině zápasu si vypracovaly pětibrankový náskok, který před poločasem zvedly na šest gólů. Ve druhém poločase ale bylo všechno jinak. Mostečanky mohutně dotahovaly a ve 45. minutě dokázaly využít přesilovou hru a vyrovnaly na 20:20. Závěr zápasu ale nezvládly. Obhájkyně interligového titulu z Michalovec pustily do své sítě už jen dva z mosteckých střeleckých pokusů, naopak do sítě Severočešek se trefily ještě osmkrát a slavily šestibrankové vítězství, jímž potvrdily svou vedoucí pozici v tabulce.

Nejvíce branek: Fiľková Trehubová 10/3, Kucher 5, Perederyi  4 – Jeřábková 5/1, Szarková 4/1, Růčková 4. Rozhodčí: Haščík, Sivák. Sedmimetrové hody: 3/3 – 7/3. Vyloučení: 2:5. Diváci: 1500.

František Urban, trenér Iuventy Michalovce: „Myslím, že tento zápas byl velmi dobrou reklamou ženské házené. Jak jsem řekl před týdnem, proti Mostu, pokud chceme zvítězit, musíme podat výrazně lepší výkon a to se nám i podařilo splnit.

Luboš Hudák, trenér DHK Baník Most:Blahopřeji domácím k výhře, měli totiž lepší vstup do zápasu, byli agresivnější v útoku a naše obrana byla děravá. Ke cti mým hráčkách slouží, že se nepoložily a vrátily se do utkání. Neproměnili jsme ale mnoho šancí a sedmiček, to nás stálo zápas.

HC Zlín – HC Veselí nad Moravou 22:18 (10:10)

V regionálním derby vybojovaly házenkářky Zlína čtyřbrankové vítězství. Hráčky Veselí Zlíňankám dlouho vzdorovaly, v prvním poločase byla hra zcela vyrovnaná. Na začátku druhé půle ale Zlín soupeřkám odskočil na rozdíl pěti branek (15:10) a manko už hostující hráčky nezkorigovaly. Mezi Veselankami nejvíce vzdorovaly Šustková s Vinyatynskou, na palebnou Zlína ale nestačily a se svým týmem prohrály 18:22.

Nejvíce branek: Nygrýnová 5, Sobieská 4, Kamenářová 3, Bandová 3 - Šustková 9/3, Vinyatynska 5, Romanova 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 2/0 – 3/3. Vyloučení: 9:4. ČK: Brandová (Zlín). Diváci: 180.

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: „Nepovedl se nám nástup do utkání, kdy kvůli naší špatné koncovce se soupeř dostal do vedení. Rozhodlo se ale na začátku druhé půle, kdy jsme zlepšili jak obranu, tak útok a otočili vývoj zápasu.“

Ivo Sádlo, vedoucí týmu Veselí nad Moravou: „Z naší strany to byl povedený zápas, opravdu jsme nečekali, že bychom až takto trápili soupeře. Hlavně chci vyzdvihnout naší brankářku, předvedla opravdu dobrý výkon."

Zora Olomouc – Sokol Písek 30:20 (16:13)

Házenkářky Olomouce vyhrály nad Sokolem Písek o deset branek, dlouho to ale v Olomouci vypadalo na dramatický souboj. V prvním poločase šlapaly Jihočešky Hanačkám na paty, ve druhém poločase se ale hráčky Olomouce zkoncentrovaly a soupeřkám rychle odskočily. Na tento nástup už Písečanky nedokázaly zareagovat a náskok Olomoučanek rychle narůstal. Olomouc v utkání zvítězila přesvědčivě 30:20.

Nejvíce branek: Růžičková 6/2, Kubáčková 4/2, Fryčáková 3, Janskovž 3/1 Kováčová 8/3, Kozáková 4, Svobodová, Kalčíková po 3. Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/3. Vyloučení: 6:5. Diváci: 160.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: Výhra se nerodila jednoznačně, ačkoli výsledek tomu neodpovídá. Soupeř nás potrápil a překvapil, především jsme měli v první půli špatnou obranu, díky které soupeř mohl dát spoustu branek. Ve druhém poločase už to bylo lepší a byl to klíčový rozdíl, který rozhodl o výsledku.“

Ondřej Václavektrenér Sokola Písek: Odehráli jsme zatím nejlepší poločas sezóny, bylo to totiž 16:13. Nešly nám pak ale individuální činnosti. S obranou jsem spokojen, poté ale soupeř během chvíle odskočil na sedm branek a bylo po zápase. Rozhodla nedůraznost na začátku druhé půle."

Slávia Partizánske – Bemaco Prešov 35:23 (19:10)

Nejvíce branek: Savićová, Gerićová po 7, Michnová 6/1, Blažeková 5 – Šutranová 10/5, Cempa 5, Basta 2. Rozhodčí: Bočáková, Janošíková. Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/5. Vyloučení: 2:2. Diváci: 300.