1.11.2015 otevřeno: 953 x

Házenkářky Slavie Praha porazily nováčka z Plzně 35:22 a drží druhé místo v interlize

V posledním utkání devátého kola česko-slovenské interligy házenkářek zvítězila Slavia Praha nad nováčkem soutěže HC Plzeň 35:22 a nadále drží s jedinou prohrou druhé místo za vedoucí Iuventou Michalovce. Plzeňanky jsou s jedním bodem předposlední.

Interliga žen  9. kolo

Slavia Praha – HC Plzeň 35:22 (14:12)

Favorizované slávistky měly v prvním poločase s nováčkem interligy zřejmě více „práce“, než samy čekaly. Přestože domácí vedli v deváté minutě 5:1, Plzeňanky se dokázaly do utkání vrátit a ve 22. minutě vyrovnaly. To se jim podařilo ještě dvakrát, závěr prvního dějství vyšel přece jen lépe slávistkám a vrátily se do vedení. Poločasové skóre 14:12. Druhý poločas nabídl zcela jiný přístup domácích hráček a také jasný rozdíl ve skóre. Slávistky vstřelily ve druhé třicetiminutovce 21 branek, soupeřky jen 10.

Nejvíce branek: Kordovská 10, Galušková 6/1, Malá 4, Pokorná 4/1 – Drozdová 8, Pešičková 5/1, Šelaisová 4/3. Rozhodčí: Fogl, Lízl. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4. Vyloučení: 2:0. Diváci: 100.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: Nepřistoupily jsme k zápasu dle představ, čemuž odpovídá poločasový výsledek. Nemohly jsme se pořád Plzni odtrhnout, o pauze jsme si ale řekly, že je potřeba zvýšit aktivitu a to se povedlo, Proto je výsledek tak vysoký a máme dva body.“

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: My jsme odehrály výborný první poločas, ve druhé půli jsme ale udělaly moc chyb a soupeř toho využil.