8.11.2015 otevřeno: 1096 x

Baník Most přestřílel Zoru Olomouc, Písek porazil Bratislavu

V sobotních zápasech desátého kola WHIL dvakrát zvítězily slovenské celky na českých palubovkách, když Iuventa Michalovce porazila Veselí nad Moravou a Dušlo Saľa Plzeň. Naopak české barvy uhájil na domácím hřišti Sokol Písek.

WHIL - 10. kolo

Sokol Písek – ŠKP Bratislava 32:25 (16:13)

Házenkářky Sokola Písek přehrály soupeře z ŠKP Bratislava rozdílem sedmi branek. V utkání vedly od úvodních minuty, kdy si vypracovaly pětibrankový náskok (7:2). Bratislavanky se opakovaně dotáhly, jedenkrát dokonce na rozdíl branky, výrazněji ale utkání nezdramatizovaly.

Nejvíce branek: Kovářová 7, Kozáková 6, Svobodová 6 – Gorejová 5, Marčeková 5, Šarišská 4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 4:1. Diváci: 205.

SHK Veselí nad Moravou – Iuventa Michalovce 25:32 (11:17)

Stejným výsledkem jako utkání v Písku, ovšem tentokrát ve prospěch hostujícího celku skončil zápas ve Veselí nad Moravou. Iuventa Michalovce dostála bezpečně roli favorita a domácí Panenky přehrála sedmibrankovým rozdílem. Domácí nastoupily do utkání pouze s deseti hráčkami na soupisce, v první půli ale dlouho držely se soupeřkami krok. Na začátku druhé půle Váchodňárky domácím odskočily dokonce na rozdíl dvanácti tref, mohutnou korekci vysokého manka domácím nakonec zajistily Viniatynská se Šustkovou a Olšovskou.

Nejvíce branek: Viniatynska 7, Olšovská 5, Vargová 3, Lukšíková 3, Šustková 3 – Holešová 6, Chrenová 6, Perederiy 4, Habánková 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 1:5 (přímá ČK Kišiková). Diváci: 210.

Radim Pernický, trenér Veselí nad Moravou: „Jsem maximálně spokojený s přístupem hráček k zápasu. Soupeř nás hodně podcenil, což je znát i na výsledku. V zápase jsem neměl možnost střídat. Sice byly hráčky na střídačce, ale všechny byly zraněné. Hráčky, které dnes nastoupily do zápasu, odvedly fantastický výkon a nemáme se rozhodně za co stydět."

HC Plzeň – Slovan Dusľo Šaľa 18:27 (12:14)

Házenkářky Plzně ani v desátém kole nepřidaly ke svému bodu na kontě další. Házenkářkám Dusľa Šaľa podlehly rozdílem devíti gólů. Dlouho byla ale hra vyrovnaná, ještě deset minut před koncem utkání zaostávaly domácí házenkářky za Šaľou jen o tři góly, závěr ale ovládly Slovenky. V rychlém sledu nasypaly do sítě Plzně osm tref, domácí odpověděly jen dvakrát a z utkání tak odešly poraženy vysoko 18:27.

Nejvíce branek: Šelaisová 6/2, Rumlová 3, Drozdová 3 – Pócsiková 8/2, Königová 5, Bujnochová 3. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2. Vyloučení: 8:2. Diváci: 151.

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: „Já jsem byla spokojená s obranou. První poločas i první polovinu druhého poločasu hráli s dobrou obranu. Poté se projeví psychika hráček. Vytvoří tolik chyb. My jsme věděli, že přijede těžký soupeř. Hráli jsme důstojnou roli. Kdyby to bylo o čtyři pět gólů, odpovídalo by to. Je to těžké. Tyhle výsledky, co teď odvádíme, je přímo úměrné současné situaci. Ty fauly jsou z nezkušenosti. Zkušená hráčka zvedne ruce. Nemají to zažité. Je tam hrozná nezkušenost u většiny. Jsme opravdu nezkušení. Potřebovala bych jednu zkušenou harcovnici. Mám tu Lucku Pešíčkovou, která má osm technických chyb. Příště budu mít Věru Heřmánkovou. Myslím si, že to bude pasovat mezi mladé. Srdce tam i bylo. Obrana se zlepšila. Každý zápas se zlepšujeme, ale chtěla bych, aby to šlo rychleji."

Michal Lukačin, trenér Dusla Šala: „My jsme do zápasu vstoupili zle. To znamená, že jsme neukázali důraz, hlavně v útoku, spojky nešly do akcích. Soupeř vedl. V takovém duchu se nesl první poločas. Nepodali jsme dobrý výkon. Soupeř využil z minima maximum. Ve druhém poločase se to opakovalo. Strachovali jsme se o výsledek. Pro soupeře je to krutá prohra. Nevím, kde je chyba. Musíme takové zápasy zvládat s lehkostí. Já jsem pověděl děvčatům, že si v pondělí řekneme, proč jsem byl tak emoční. Tohle bylo z mé strany příliš."

Baník Most – Zora Olomouc 35:23 (19:13)

Roli favorita dostály v sobotu večer házenkářky Mostu, když zdolaly Zoru Olomouc vysokým rozdílem dvanácti tref. Hanačky držely s domácími krok jen v úvodu zápasu, už před poločasem si Baník vypracoval šestibrankový náskok, s nímž pohodlně vstupoval do druhé půle. Ani po přestávce se nedařilo Zoře znovu srovnat s rozjetým domácím celkem krok a jejich ztráta narůstala. Andělé se nakonec prostříleli až k dvanáctibrankovému vedení a přesvědčivé výhře.

Nejvíce branek: Szarková 9, Martinková 4, Zachová 4 – Dostálová 6, Fryčáková 5, Růžičková 3/2. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/3. Vyloučení: 7:5. Diváci: 875.

Luboš Hudák, trenér Baníku Most: „Na Olomouc jsme se připravovali. Věděli jsme, že jejich výkonnost má vzestupnou tendenci, nechtěli jsme to utkání podcenit. Dařila se nám dnes hra v obraně, ve druhé části prvního poločasu jsme soupeřkám odskočili a ve druhém poločasu jsme náš náskok jen navyšovali."

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Chtěl bych poblahopřát domácímu týmu k zaslouženému vítězství. Jsem rád, že jsme domácí tým dokázali aspoň v prvním poločase trochu potrápit. Je škoda, že jsme ještě další šance nevyužili. Výsledek je podle mě k nám trošku krutý, ale myslím si, že jsme v Mostě neodehráli špatné utkání."

Slávia Partizánske – HC Zlín 23:17 (13:9)

Házenkářky Slávie Partizánske v úvodním poločase držely vedení na své straně, střelecky se dařilo Savičové, sekundovala jí Blažeková se Szokeovou. Hned v úvodu druhé půle se ale zvedl hostující tým Zlína a už ve 35. minutě bylo vyrovnáno. Domácí házenkářky se ale rychle vrátily do tempa a překlopily vedení zpět na svou stranu. Utkání pak v poklidu dovedly do vítězného konce.

Nejvíce branek: Gerič 8/2, Savič 5/1, Michnová 4 – Hartnerová 6/4, Sobieská 3, Drotárová 3. Rozhodčí: Novák, Zubo. Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/4. Vyloučení: 3:6 (ČK Dufková). Diváci: 350.