13.11.2015 otevřeno: 1051 x

Házenkářky Poruby v předehrávce 13. kola zvítězily v Plzni

Zápas 13. kola interligy mezi Sokolem Poruba a HC Plzeň se předehrával v pátek večer na západě Čech. Favorizované Porubanky jasně zvítězily nad týmem nováčka. O víkendu má interliga přestávku.

HC Plzeň - Sokol Poruba 17:34 (7:19)

Házenkářky Poruby se vrátily na vítěznou vlnu, když v pátečním předehrávaném utkání 13. kola vyhrály v Plzni rozdílem sedmnácti branek.  V utkání dominovaly jednoznačně od úvodních minut, házenkářky Plzně střeleckému tempu svého soupeře nestačily, už o poločase prohrávaly o dvanáct branek a do konce zápasu manko nezkorigovaly.

Nejvíce branek: Drozdová 9, Buchnerová 3/1, Pešičková 3 - Šviráková 6, Minarčíková 5, Marčíková 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/1 - 2/2. Vyloučení: 4:1. Diváci: 98.

Libuše Škvařilová, HC Plzeň: „Poruba dokázala, že je o třídu lepší soupeř. Lepší bránění, bojovnost a nasazení mi dneska od našeho týmu scházelo. Z výkonu jsem zklamaná. V obraně jsme odehráli jeden z nejhorších zápasů. Na úterní zápas se ale připravíme."

Ján Beňadík, Sokola Poruba: „Do Plzně jsme jeli pro dva body a to jsme také potvrdili. Jsem rád, že si holky dobře zahrály a k zápasu přistoupily odpovědně.“