17.11.2015 otevřeno: 1331 x

Házenkářky HC Plzeň vybojovaly ve sváteční den první interligovou výhru v historii klubu

Házenkářky HC Plzeň si vystřílely historicky první interligovou výhru. V úterní dohrávce 8. kola WHIL porazily Bratislavu devítibrankovým rozdílem. Tým ze slovenské metropole stále nevybojoval ani jediný bod.

HC Plzeň – ŠKP Bratislava 22:13 (10:8)

Házenkářky Plzně mají první interligovou výhru a to navíc poměrně suverénní. V prvním poločase se sice ve vedení držel hostující celek a Západočešky musely zpočátku dotahovat, druhý poločas ale Plzeňanky zcela ovládly. Za prvních dvacet minut druhé půle dovolily Slovenkám jen jedinou trefu a v utkání zvítězily vysoko 22:13, přičemž nejvýrazněji se pod historický úspěch mladého klubu podepsaly kanonýrky Šelaisová, Pešičková a Rumlová, tým podpořila výbornými zákroky i brankářka Vidršperková.

Nejvíce branek: Šelaisová 6, Pešičková 6/4, Rumlová 4 – Vaninová 5/2, Szabó 3, Trunková 2/1. Rozhodčí: Haramul, Blanár. Sedmimetrové hody: 4/4 – 8/5. Vyloučení: 4:3. Diváci: 198.

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: „Jsem plná štěstí a dojmů a možná zapomínám na ty chyby, které jsme jako tým udělali. Jsem šťastná za tři body! Do této soutěže jsme šly oslabené, a momentálně máme tři body. Myslím, že si to děvčata zaslouží. Velmi dobrý výkon podala zejména brankářka Vidršperková."

Štěfan Porubský, trenér ŠKP Bratislava: „Můžeme jen pogratulovat soupeři, který vstřelil více branek než my. Třináct gólů je málo, s tím se vyhrát nedá."