22.11.2015 otevřeno: 915 x

Zlíňanky dál drží domácí neporazitelnost, v 11. kole přestřílely Prešov

V posledním zápase 11. kola vybojovaly další domácí výhru házenkářky Zlína, které v neděli odpoledne porazily tým Bemaca Prešov. Interligové házenkářky příští víkend čeká reprezentační přestávka. Další kolo je na programu o víkendu 5. a 6. prosince, zápas mezi Partizánskyma Zorou Olomouc budou hráčky předehrávat už v pátek 4. prosince.

WHIL - 11. kolo

HC Zlín – Bemaco Prešov 26:16 (14:9)

Házenkářky Zlína stále doma bodují. Vítězství na vlastní palubovce vybojovaly i v jedenáctém kole v zápase proti Bemacu Prešov. Do 13. minuty byla hra vyrovnaná, pak třemi brankami v řadě domácí soupeřkám odskočily a do kabiny si nesly pětibrankový náskok. Ve druhé půli pak palubovku Zlíňanky ovládly. Převyšovaly soupeřky jak v útoku, tak v obraně a tři minuty před koncem už vedly o deset. A to i přesto, že nevyužily řadu ve svých střeleckých šancí. Vysoké manko už Slovenky nedokázaly ani upravit, jejich střelecký výsledek se nepřehoupnul přes dvacet branek. Pod sedmi ze šestnácti branek Prešova je podepsána Šutranová, do osobní střelecké statistiky si nejvíce branek mezi Zlíňankami připsala Sobieská.

Nejvíce branek: Sobieská 6, Dufková 4, Kamenářová 4 – Šutranová 7/2, Čirčová 2, Harčarufková 2, Pavúková 2. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 205.

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: „Je těžko uvěřitelné, kolik šancí, co jsme dnes spálili, je neuvěřitelné. Je mi holek až líto. Soupeř už nemohl a nespadlo to tam. Prešov dělal chyby a my jsme dokázali za druhý poločas spálit deset čistých šancí. Nebylo to nervozitou, vedli jsme celý zápas, ale je to ztráta koncentrace a podcenění situace. Že jsme doma ještě neprohráli, není náhoda, hrajeme dobře. Jenom dnes nás bolelo zakončení."