5.12.2015 otevřeno: 1309 x

Bratislavanky vybojovaly první bod v sezóně, Baník Most přezimuje na druhé příčce tabulky

Mikulášský víkend je zároveň posledním interligovým víkendem tohoto kalendářního roku. Důležité dva body, které je katapultovaly před zimní přestávkou na druhou příčku interligové tabulky, vybojovaly házenkářky Mostu, naopak poprvé v sezóně bodovaly hráčky ŠKP Bratislava, které remizovaly ve Veselí nad Moravou.

WHIL - 12. kolo

Sokol Písek – Duslo Šaľa 23:33 (13:17)

Házenkářky Sokola Písek podlehly v posledním zápase roku 2015 soupeřkám ze Šaly desetibrankovým rozdílem. Slovenky kráčely za vítězstvím od prvních minut. Rychle si vypracovaly tříbrankový náskok a rychle pak vedení ještě navýšily, dvě minuty před přestávkou vedly hostující házenkářky v Písku dokonce o sedm branek (9:16). Jihočešky ale zabojovaly, před odchodem do kabin manko zkorigovaly na čtyři branky. Na začátku druhého poločasu si Šaľanky vzaly zpět výrazné vedení (13:21) a až do konce zápasu si pak udržovaly bezpečný odstup. Ve 41. minutě zvýšila Trochtová náskok Šaľy už na deset branek a domácím hráčkám už se nepodařilo ztrátu zkorigovat. Ze zápasu odešly poraženy poměrem 22:33.

Ondřej Václavek, trenér Sokola Písek: „Dařily se nám kombinace a spolupráce s pivotem, s tímto jsem spokojen. Bohužel máme problémy s obranou, takže jsme dostali hodně branek. Nepodali jsme ale špatný výkon."

Veselí nad Moravou – ŠKP Bratislava 25:25 (17:15)

Házenkářky z Bratislavy vybojovaly na sklonku házenkářského kalendářního roku první letošní interligový bod! Získaly ho za remízu na palubovce Veselí nad Moravou. V prvním poločase utkání měly častěji navrch domácí házenkářky, i když i Bratislava se jednou dostala do minimálního vedení. První třicetiminutovku vyhrály Panenky o dvě branky, hned ve 32. minutě ale Bratislavanky vyrovnaly a pak už se oba celky přetahovaly o minimální náskok až do konce. Oproti papírovým předpokladům častěji dotahovaly domácí a bod nakonec také uhájily Veselanky až po vyrovnávací brance z ruky Olšovské v posledních vteřinách zápasu.

Nejvíce branek: Zelinková 6/1, Vinklárková 6, Viniatynska 5 – Beňušková 8/4, Vaninová 4, Szabó 3. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 5/2 – 5/4. Vyloučení: 6 (přímá ČK Zelinková):4 (ČK Šarišská). Diváci: 200.

Ivo Sádlo, vedoucí mužstva SHK Veselí nad Moravou: „Z naší strany se jednalo o velmi nepovedený zápas. Všichni jsme k tomu přistupovali, že jsou to povinné domácí body, nakonec jsme rádi za ten jeden, který jsme uhráli v poslední vteřině. Od začátku zápasu neplnily hráčky pokyny trenéra – individuální činnost, díravá obrana, hodně technických chyb. Všechny hráčky se musí zamyslet nad svým výkonem."

Baník Most – Slavia Praha 23:20 (15:9)

V divácky nejatraktivnějším souboji posledního kola tohoto roku vybojovaly dvoubrankovou výhru házenkářky Baníku Most. Házenkářkám Slavie se nevydařil vstup do zápasu, za prvních patnáct minut vstřelily Pražanky jen dvě branky, zatímco Mostečanky překonaly jejich obranu sedmkrát. Trenérka Slavie Vítková, která loni v dresu Černých andělů vybojovala mistrovský titul, tak hned po prvních třinácti minutách hry žádala o time-out. Domácí házenkářky udržovaly na svém kontě výrazný náskok, do druhé půle si nesly výhodu šesti gólů, hned po návratu z kabin ale začaly Slavistky postupně ukrajovat z mosteckého náskoku (16:13). Mostečanky však nechtěly Pražankám dovolit, aby utkání výrazněji zdramatizovaly, a znovu odskočily na rozdíl pěti gólů (19:14). Nakonec ale stejně diváci sledovali drama. Dvě minut před koncem se Pražanky dotáhly na rozdíl jediné branky (20:19), závěr ale nakonec stejně ovládly domácí. Třemi trefami si pojistily výhru 23:20 a dva body, které pro ně znamenají přezimování na druhé příčce tabulky interligy.

Nejvíce branek: Martinková 4, Szarková 4/2, Súkenníková 4 - Pokorná 5, Kordovská 5, Stellnerová 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/1. Vyloučení: 3:2. Diváci: 1250.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Z naší strany byl úvod utkání velmi nervózní, pak už jsme se docela chytli a hráčky si začaly věřit, což nám také přineslo vedení po první půli. Vstup do druhé půle byl pro mě velmi nepochopitelný, když jsme se nedokázali vůbec prosadit a dali jsme tak soupeři šanci se dotáhnout. Jsem rád, že holky závěr zvládly, protože takové zápasy jsou pro nás důležité."
Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Dneska jsme Mostu dokázali, že jsme vyrovnaným soupeřem, obdrželi jsme jen 23 branek, což je myslím velmi slušné proti takto silnému soupeři, škoda jen toho závěru druhé půle."