6.12.2015 otevřeno: 898 x

Zlín poprvé doma prohrál, Michalovcům podlehl 18:31

Interligový rok 2015 zakončily házenkářky Zlín první domácí porážkou v sezóně. Moravanky podlehly v nedělním zápase 12. kola Iuventě Michalovce rozdílem třinácti branek.

WHIL – 12. kolo

HC Zlín – Iuventa Michalovce 18:31 (11:15)

Házenkářky Zlína poprvé v této sezóně doma prohrály, zlínskou tvrz jako první zdolaly házenkářky vedoucího celku interligy Iuventy Michalovce. Suverénky soutěže nevstoupily do zápasu zcela přesvědčivě a prvních patnáct minut se ve vedení držel domácí celek. Potom sice překlopily těsné vedení na svou stranu Slovenky, Zlín se ale stále držel v dostřelu (10:11). Až v závěru poločasu se favorizovanému týmu podařilo vytvořit si čtyřbrankový náskok, druhý poločas už ale držely Východňárky zcela ve své režii. Už ve 39. minutě vedly o deset branek a tento bezpečný odstup si pak udržovaly až do poslední desetiminutovky. Závěrečné momenty zápasu pak domácím hráčky Michalovců ještě více znepříjemnily, když ještě zvětšily svůj náskok až na třináct gólů a nakonec slavily suverénní výhru 18:31.

Nejvíce branek: Sobieská 4/2, Kamenářová 2, Křičková 2, Dufková 2, Gärtnerová 2 - Kucherová 6, Levchenková 6, Habánková 5/3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4. Vyloučení: 1:4. Diváci: 130.

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: „Chtěli jsme hrát v nátlaku, vydrželi jsme pětadvacet minut, kdy děvčata hrála dobře. Poté se projevil úbytek sil a kvalita soupeře. Množství příležitostí jsme neproměnili a soupeř zaslouženě vyhrál. Chtěli jsme Michalovce více potrápit, ale bohužel se to nepovedlo. Prostor dostaly i mladší hráčky, pro které to byla velká zkušenost."