12.12.2015 otevřeno: 1669 x

Český mistr Baník Most prohrál v Partizánskem se Slávií 26:28

Házenkářky českého mistra Baníku Most podlehly v dohrávce sedmého kola česko-slovenské interligy Slávii Partizánske 26:28. Obhájkyně interligového titulu z Iuventy Michalovce vedou po výhře 43:14 nad ŠKP Bratislava nadále bez ztráty bodu tabulku.

Interliga – dohrávka 7. kola

Slávia Partzánske – Baník Most 28:26 (16:16)

Přes šestibodový rozdíl v interligové tabulce a stejný rozdíl v pořadí se domácí svých soupeřek nezalekly. V prvním dějství se skóre přelévalo ze strany na stranu, do kabin se však šlo za nerozhodného stavu. Stejný scénář se odehrával do 55. minuty druhé půle. V ten okamžik se domácí dostali do dvoubrankového vedení. A přestože ho hráčky Baníku Most dokázaly opakovaně snížit, Slávia nakonec právě o ty dvě branky vyhrála.

Interliga – předehrávka 15. kola

Iuventa Michalovce – ŠKP Bratislava 43:14 (21:6)

Premiantky interligové tabulky neměly problémy ani předehrávaném duelu 15. kola s posledním týmem z Bratislavy. Iuventa vedla od poslední minuty, po prvních devatenácti měla náskok 10 gólů a dále ho zvyšovala. Hostující družstvo se dostalo přes hranici deseti vstřelených branek ve 43. minutě.

Nejvíce branek: Habánková 7, Perederijová, Filková Trechubová po 6, Kučerová, Nagyová po 5 – Szabóvá 4, Trúnková 4/2, Porubská 3/1, Ocelíková, Valovičová po 1, Marčeková 1/1. Rozhodčí: Cibere, Richvalský. Sedmimetrové hody: 1/0 – 6/4. Vyloučení: 6:4. Diváci: 600.

Program nejbližšího 13. kola – úterý 5. ledna 2016 – 17.30 hodin: Iuventa Michalovce – Bemaco Prešov;, sobota 9. ledna – 18.00: Duslo Šala – Baník Most, ŠKP Bratislava – Slávia Partizánske; neděle 10. ledna – 17.00: Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou, 17.30: Zora Olomouc – HC Zlín.