5.1.2016 otevřeno: 462 x

Sokol Poruba postupuje po výhře 23:19 na Slavii do finále Českého poháru

Házenkářky Sokola Poruba zvítězily v semifinále Českého poháru na palubovce Slavie Praha 23:19 (13:9) a postoupily do finále. V něm se ve středu 23. března utkají s vítězkami středečního zápasu mezi HC Zlín a Baník Most.

Domácí měli do semifinále poháru razantní vstup. Během čtyř minut vedli 4:0, ve dvanácté minutě 6:3. Pak však vstřelily porubské hráčky šest branek za sebou a skóre překlopily na svou stranu. Do poločasu svůj náskok navýšily na čtyři góly. Druhý výpadek postihl slávistky na konci první desetiminutovky druhého dějství, když šest minut neskórovaly a Porubanky naopak vstřelily čtyři góly, čímž získaly rozhodující náskok, na který domácí nedokázali zareagovat.

Nejvíce branek: Chlupová 6, Malá 4, Pokorná 4/3, Kordovská 2 – Rechtorisová 5, Minárčiková, Kostelná po 4, Maršíková 3/1. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 5:3. Diváci: 110.