5.1.2016 otevřeno: 711 x

Iuventa Michalovce vítězí i potřinácté, doma poráží Prešov 31:23

Po prosincové přestávce opět pokračuje interliga. V předehrávce 13. kola porazila vedoucí Iuventa Michalovce ve východoslovenském derby Bemaco Prešov 31:23 a po třinácté získala plný počet bodů. Zbývající utkaní se hrají o nadcházejícím víkendu.

Interliga žen – 13. kolo

Iuventa Michalovce – Bemaco Prešov 31:23 (17:10)

Ve východoslovenském derby si domácí favoritky a obhájkyně celkového interligového vítězství rychle vypracovaly čtyřgólový náskok. Ten však hráčky desátého celky tabulky z Prešova dokázaly opakovaně stáhnout na rozdíl dvou branek a s domácími držely krok dvacet minut. Pak však Iuventa zabrala a získala do přestávky uklidňující náskok sedmi gólů. Ten dokázala ve druhém dějství ještě navýšit a i ve 13. kole interligy zvítězila.

Nejvíce branek: Černová, Holešová, Habánková po 5, Levčenková 5/1, Perederijová 4 – Šutranová 8/3, Harčarufková 4, Gajdošová, Novická, Pavúková po 3. Rozhodčí: Gedeon, Palovčák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 3:2. Diváci: 600.

Zbývající program 13. kola interligy – sobota 9. ledna 2016 – 18.00 hodin: Duslo Šaľa – Baník Most, ŠKP Bratislava; neděle 10. ledna – 17.00: Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou, 17.30: Zora Olomouc – HC Zlín. PředehránoHC Plzeň – Sokol Poruba 17:34, Iuventa Michalovce – Bemaco Prešov 31:23.