6.1.2016 otevřeno: 790 x

Baník Most vyhrál ve Zlíně 36:19 a utká se se Sokolem Poruba o Český pohár

Baník Most – Sokol Poruba. Taková je dvojice finalistů Českého poháru žen sezony 2015-2016. Finále se bude hrát 23. března. Házenkářky Baníku Most ve druhém semifinále vyhrály ve Zlíně 36:19, když v poločase vedly 18:3.

V prvním úterním semifinále zvítězily hráčky Sokola Poruba na palubovce Slavie Praha 23:19 (13:9).

Hostující hráčky rozhodly o svém postupu do finále Českého poháru již během prvních osmi minut, když ani jednou neinkasovaly a osmkrát se skórovaly. O zcela jasném průběhu zápasu svědčí i skóre prvního poločasu, který Most vyhrál 18:3. Druhé dějství přineslo stejnou porci gólů na mostecké straně, domácí se zlepšili, vyrovnali hru a nakonec vstřelili celkem 19 branek.

Nejvíce branek: Kamenářová 5, Brandová 5/3, Sobieská 4, Nygrýnová 2 – Jeřábková 8, Chmelařová 5, Szarková 5/1, Růčková 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 6/3 – 1/1. Vyloučení: 1:1. Diváci: 120.