9.1.2016 otevřeno: 1171 x

Most zahájil interligový rok výhrou v Šaľe

Dvěma zápasy třináctého kola zahájily házenkářky Mostu, Šaľy, Partizánskeho a Bratislavy interligový rok 2016. Severočešky si z výpravy do Šaľy vezou dva body.

Interliga – 13. kolo

Slovan Duslo Šaľa – Baník Most 21:26 (12:14)

Házenkářky Mostu vybojovaly na úvod jarní části sezóny pětibrankové vítězství nad Duslem Šaľa. V prvním poločase hrály celky zcela vyrovnanou partii, poločasový dvoubrankový náskok si Mostečanky vypracovaly až v samém závěru poločasu, když dvě rychlé branky vsítila Szarková. V nastaveném tempu setrvaly Severočešky i ve druhé půli, rychle navýšily své vedení na pět branek (12:17) a pět minut před koncem zápasu měly na kontě už osmibrankový náskok. Až v samotném závěru se domácím podařilo manko tříbrankovou šňůrou mírně zkorigovat. V utkání brankářky Mostu čelily hned jedenácti sedmimetrovým hodům ze strany střelkyň Šaly.

Nejvíce branek: Klučková 11/7, Pócsisková 4/2, Tulipánová 2 – Súkenníková 8, Szarková 8/3, Jeřábková 3, Růčková 3. Rozhodčí: Mandák, Rudinský. Sedmimetrové hody: 11/10 – 3/3. Vyloučení: 1:5. Diváci: 600.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: "Do Šaly jsme přicestovali se sebevědomím. Soupeř nás překvapil pivotkou, naše spojky byly nervózní. Šedesát minut jsme měli převahu v zápase, hlavně ve 2. polčase, který nám vyšel. V závěru jsme prostřídali lavičku."

ŠKP Bratislava – Slavia Partizanske 24:33 (11:16)