9.1.2016 otevřeno: 671 x

Hráčky Sokola Poruba vyhrály první osmifinále Vyzývacího poháru 28:22

Házenkářky Sokola Poruba vyhrály první utkání osmifinále Vyzývacího poháru nad tureckým celkem Izmir BSB SK 26:22 (14:12). Odveta se hraje v sobotu 16. ledna v Izmiru.

Vyzývací pohár – první osmifinále

Sokol Poruba - Izmir BSB SK 28:22 (14:12)

Izmir se snažil prosazovat rychlým protiútokem, který dokázala Poruba eliminovat. Domácí celek nastoupil bez nemocné Kostelné, hrál chytře a trpělivě a v průběhu prvního poločasu se dostal do pětibrankového vedení.
Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil a diváci viděli strhující drama se šťastným koncem pro domácí celek. Ten si opět trpělivou hrou budoval náskok, který se zastavil na šesti brankách (22:16, 27:21). V samotném závěru Izmir snížil na rozdíl pěti gólů, ale Poruba dostala v poslední vteřině šanci sedmimetrového hodu, který Ryšánková proměnila.

Branky: Marčíková, Minarčíková, Rechtorisová, Ryšánková po 5, Tomašechová, Šviráková po 3, Mýlková, Chovancová po 1 - Karamekeová, Topraková po 5, Atalarová 4, Pirincciová3, Bedelová, Nahcivanliová po 2, Sözmen 1.

Rozhodčí: Bolič, Hurich (Rakousko). Sedmimetrové hody: 7/6 – 5:3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 632. Odveta se hraje v sobotu 16. ledna v 16.00 hodin českého času v Izmiru.

Hlasy po zápase

Jan Beňadik, trenér Sokola Poruba: „Musím holky v každém případě pochválit. Až na závěr prvního poločasu jsme hráli velice dobře a máme slušnou šanci do odvety. Musíme se ale poučit z chyb, kterých jsme se dneska dopustili. S výsledkem jsem ale spokojený. Je jasné, že se rozhodne až v Izmiru, ale věřím, že v našich silách je, toto utkání zvládnout.“

Celal Gencoglu, trenér Izmir BSB SK: „Byl to velice těžký zápas, ve kterém oba celky hrály doopravdy na maximum. Domácí celek byl lepší ve druhém poločase. Mě mrzí, že jsme udělali spoustu technických chyb. Máme před odvetou na čem zapracovat. I když prohráváme o šest gólů, nic není ztraceno. Věřím, že v domácím prostředí podáme lepší výkony a skóre otočíme.“

Leona Šviráková, kapitánka Sokola Poruba: „Hned v úvodu utkání jsme poznali, že nás čeká hodně silný soupeř. Přesto jsme získali slibný náskok, o který jsme ale přišli. Je štěstí, že jsme se vzpamatovali, a ten výpadek jsme po přestávce napravili. Výhra o šest branek nás těší. Máme za sebou ale jen polovinu osmifinále a odveta bude určitě těžká. My ale věříme, že to v Izmiru zvládneme a postoupíme. Jdeme si za svým cílem, kterým je postup.

Gonča Nahcivanliová, kapitánka Izmiru BSB SK: „Diváci viděli dobrý zápas. Nám vyšel start do utkání, kdy jsme hráli velice dobře. Ve druhém poločase zase byla lepší Poruba. My jsme udělali hodně technických chyb. Někdy se mi zdálo, že neumíme chytnout míč. Rozhodně nic nevzdáváme, stále máme na naději na postup. Škoda té poslední branky, kterou jsme dostaly v samotném závěru.