24.1.2016 otevřeno: 1119 x

Slavia Praha zvítězila nad Partizánskym o pět branek a poskočila na druhou příčku tabulky

Pětibrankovým rozdílem porazily v nedělním zápase 14. kola WHIL házenkářky Slavie Praha své jmenovkyně ze Slávie Partizánske. Minimálně do středy jim tak patří druhá příčka interligové tabulky o dva body před třetím Baníkem Most. Další interligové kolo je na programu už ve středu 27. ledna.

WHIL - 14. kolo

Slavia Praha – Slavia Partizánske 30:25 (16:13)

V úvodu zápasu se v držení náskoku rychle prostřídaly oba celky, v 18. minutě ale po třech rychlých trefách Pokorné s Malou odskočily Pražanky soupeřkám na rozdíl tří tref (10:7) a až do přestávky si bezpečný odstup hlídaly. Na začátku druhé půle domácí vedení navýšily dokonce na šest gólů (22:16) a zdálo se, že je utkání rozhodnuto. V poslední pětiminutovce si ale vybraly slabou chvilku a Slovenky do jejich sítě nasypaly v rychlém sledu čtyři trefy. Naštěstí do závěrečné pětiminutovky vstupovaly pražské házenkářky se sedmibrankovým náskokem, a tak si i přes závěrečné zaváhání odnesly z utkání dva body za vítězství, které ještě poslední minutě stvrdila dvěma góly Pokorná.

Nejvíce branek: Pokorná 7, Pešková 5, Kordovská 5 – Gerič 8, Michnová 7/1, Hollá 5. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 4 (přímá ČK Galušková, Malá):1. Diváci: 100.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: "V zápase proti slovenským soupeřkám nám vůbec nešla obrana. Dohromady s brankářkami to prostě nefungovalo. Třicet nastřílených branek je náš standart, ale doma inkasovaných pětadvacet gólů je hodně."

Veronika Malá nastřílela v první části zápasu Partizánskemu čtyři branky. Ve 36. minutě ale musela předčasně do šaten, byla potrestána červenou kartou. | Foto: Ladislav Nussbauer.

Barvy Slavie Praha už opět hájí i Hana Kutlvašrová, která se na začátku kalendářního roku vrátila na palubovky po mateřeské přestávce. | Foto: Ladislav Nussbauer