31.1.2016 otevřeno: 1527 x

Michalovce poprvé v sezóně padly, pětibrankové vítězství slaví Slavia Praha

Michalovce poraženy! Poprvé v této sezóně našly na interligových palubovkách házenkářky Iuventy Michalovce přemožitelky. Jsou jím házenkářky Slavie Praha, které porazily slovenského soupeře pětibrankovým rozdílem 24:19.

WHIL - 16. kolo

Slavia Praha – Iuventa Michalovce 24:19 (14:8)

Házenkářky Slavie Praha se nezalekly papírového favorita a do zápasu vlétly s obrovským nasazením. Po devíti minutách hry vedly 7:2. Potom se sice Michalovcům podařilo dotáhnout nebezpečné manko na rozdíl dvou gólů (9:7), před přestávkou ale Pražanky opět přiložily pod kotel a soupeřkám odskočily na poločasových 14:8. S šestibrankovým náskokem tak Slavia vstupovala do druhého poločasu a udržovala si ho dalších deset minut.

Michalovce byly pod tlakem a promítlo se to na palubovku. Celých jedenáct minut si Východňárky na slavistické palubovce nedokázaly prosadit! Vedení Slávistek bylo už osmibrankové a domácí tak směřovaly utkání k vítěznému konci. V závěru sice Slovenky stav utkání mírně zkorigovaly, náskok Slavie z první půlky byl ale dostatečný a motivovaný celek si jej udržel. Slavia Praha jako první v této sezóně slaví výhru nad suverénem interligy.

Nejvíce branek: Galušková 5, Kordovská 4, Pokorná 4 – Fiľková Trehubová 7, Kucher 4. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/0. Vyloučení: 7:6. Diváci: 300.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Oproti minulým zápasům jsme do utkání vstoupili velmi dobře. Zastavili jsme první a druhou vlnu soupeře, na čemž jsme začali stavět. V prvním poločase se nám dařila střelba z dálky a proměňovali jsme šance. Na obou stranách výborně chytaly gólmanky, ale ta naše o trochu líp. Jednoduše řečeno: dobře nám fungovala obrana včetně brankářky, což bylo důležité."