6.2.2016 otevřeno: 1256 x

Veselí nad Moravou remizovalo se Sokolem Poruba, Slavia vyhrála v Olomouci

Házenkářky SHK Veselí nad Moravou remizovaly v 17. kole interligy se Sokolem Poruba 28:28. Slavia Praha zvítězila v Olomouci nad tamní Zorou 31:17. HC Plzeň podlehla v Partizánskem 16:26. Tabulku nadále vede Iuventa Michalovce před českým triem Slavia Praha, Baník Most a Sokol Poruba. Na poslední místo spadl Sokol Písek.

Interliga žen – 17. kolo

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Poruba 28:28 (15:14)

V krásnou a dramatickou přestřelku se proměnilo utkání o naději pro play-off bojují domácí se čtvrtým celkem tabulky Porubou. Veselí vedlo, Poruba otočila skóre a zase naopak. Domácí se během první půle dostali do tříbrankového vedení, to však Porubanky po přestávce vymazaly a srovnaly na 18:18. Následně vždy o branku či dvě odskočily, ale hostující tým dokázal zareagovat a opět vyrovnat. A minutu před koncem zápasu se dokonce dostal do vedení. Tentokrát kontrovali domácí hráčky a vyrovnaly na konečných 28:28.

Nejvíce branek: Olšovská 11/1, Šustková 6, Vinklárková 5 - Rechtorisová a Ryšánková po 5, Kostelná a Tomašechová po 4, Minarčíková 4/1.

Radim Pernický, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Pro nás zlatý bod, který má cenu dvou. Předvedli jsme fantastický kolektivní výkon. První poločas jsme plnili bezezbytku všechny taktické pokyny. Trochu jsem se obával nástupu do druhého poločasu, abychom nezaspali prvních pět, deset minut, holky to zvládly výborně, pokryly nejsilnější stránku soupeře – rychlý protiútok a kolektivním výkonem a vynikající brankářkou jsme to dotáhli k remíze.

Jan Beňadík, trenér Sokola Poruba: „Gratuluji domácímu mužstvu k bodu, pro ně důležitý výsledek, podali velmi dobrý bojovný výkon a bod si za něj zasloužili. My stále řešíme nějaké vstupy do zápasů a poločasů, dnes koncentrace a jednotlivé činnosti byly velmi slabé, domácí se dostali do laufu, ve kterém vydrželi celý zápas. Nebyli jsme schopni řešit střely z větších vzdáleností.”

Zora Olomouc – Slavia Praha 18:33 (6:18)

Přestože slávistky v úvodu zápasu dvakrát prohrávaly, už první poločas proměnily ve svou exhibici. Během sedmi minut vstřelily sedm branek, kdežto domácí žádnou. Desetibrankový rozdíl ve skóre se poprvé objevil na tabuli ve 25. minutě. O patnáct to bylo jež o devět minut později. A ten vydržel až do konce utkání. Slávistky si drží druhé místo, Olomouc se propadla na šesté, ale pořád je čtvrtá mezi českými kluby po play-off.

Nejvíce branek: Růžičková 6/2, Hurychová 3 - Malá 8, Kordovská 6, Stellnerová a Pokorná po 5, Galušková 5/1.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Měli jsme tragický přístup k zápasu v prvním poločase, ve druhé půli se to trochu zlepšilo, ale některé hráčky si budou muset uvědomit, že pokud budou přistupovat k utkání jako dnes, tak budou muset odejít. Dalším faktorem byla marodka. V týmu chyběly obě střední spojky, na této pozici dneska nastoupily holky, které tento post nikdy nehrály. Navíc máme nemocné obě brankářky, přesto Derzsiová zachytala velmi dobře. Nemoc ale byla znát, v týdnu jsme trénovali v deseti hráčkách. Klíčový byl první poločas, kde holky nedaly tři tutové šance, pak nám Slavia odskočila. Do dalšího zápasu musíme zlepšit především nasazení a obranu.“

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: „Holky do zápasu vstoupily velmi dobře, koncentrované v obraně, využívaly první a druhou vlnu a vytvořily si rozhodující náskok. Druhá půle mě trochu mrzí, protože jsme obdržely dost branek, ale jsem ráda, že se nikdo nezranil. Dneska nám vycházely i brejkové situace, které často trénujeme. Nelíbí se mi chodící házená. Jinak jsem nečekala tak výrazný náskok v první půli, ale jsem ráda, že jsme ukradly dva body Olomouci.“

Slávia Partizánske – HC Plzeň 26:16 (12:7)

První branka sice padla až ve čtvrté minutě, kdy domácí otevřeli skóre a vedení si nenechali ani jednou vzít. V poločase prohrávaly Plzeňanky od pět branek, na konci utkání to bylo o deset.

Nejvíce branek: Geričová 10/5, Savićová 5, Szokeová, Michnová po 4 – Buchnerová 5, Sedláčková 3, Pešičková 3/1, Drozdová 2, Šelaisová 2/1. Rozhodčí: Novák, Zubo. Sedmimetrové hody: 7/5 – 5/2. Vyloučení: 4:6. Diváci: 310.

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: „Dnes jsme na naše poměry odehráli celkem slušné utkání, i když jsme prohráli o 10 branek. Zbytečné technické chyby nás stály dobrý výsledek, když jsme se dotáhli na soupeře na rozdíl čtyř branek. Poté nám zkušený domácí celek odskočil na vyšší odstup. Já osobně s výsledkem spokojená nejsem. Spokojená mohu být, že se moje mladá děvčata snažila bojovat. Chybí jim však zkušenosti a vyzrálost.“

Iuventa Michalovce – Duslo Šala 34:25 (19:15)

Nejvíce branek: Filková Trehubová 11/2, Holešová 8, Wollingerová 4 – Špendlová 11/3, Bujnochová 4, Pócsíková 3. Rozhodčí: Cipov, Klus. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3. Vyloučení: 5:3. Diváci: 800.

ŠKP Bratislava – Bemaco Prešov 24:23 (9:13)

PředehránoBaník Most – Sokol Písek 39:14 (17:7).

Program příštího 18. kola – sobota 13. února 2016 – 15.00 hodin: Duslo Šala – Zora Olomouc, Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou, 17.30: Bemaco Prešov – Baník Most, 18.00: Sokol Poruba – Slávia Partizánske; neděle 14. února – 16.30: HC Plzeň – HC Zlín, 17.00: Slavia Praha – ŠKP Bratislava.