13.2.2016 otevřeno: 1728 x

V Prešově zasvítila čtyřicítka, Zora Olomouc prohrála v Šaľe

Pět utkání 18. kola WHIL odehrály české a slovenské týmy v sobotu v podvečer. Zatímco Zora Olomouc prohrála o devět branek v Šaľe, na Slovensku bodovaly Mostečanky, které rozstřílely Prešov. Házenkářky Veselí zvítězily v Písku a Slavia Praha porazila Bratislavu.

WHIL – 18. kolo

Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou 22:28 (9:14)

Šestibrankovou výhru si domů vezou házenkářky Veselí nad Moravou z Písku. Moravanky vykročily do zápasu lépe, po čtyřech minutách hry vedly 4:0 a asi čtyřbrankový odstup si pak udržovaly po zbytek poločasu. Na začátku druhé půle pak další čtyřbrankovou šňůrou navýšily Veselanky své vedení už na osm gólů (10:18) a bezpečný odstup si přes veškerou snahu píseckých střelkyň dlouho udržovaly. Ve 47. minutě sice zkorigovala manko na rozdíl pěti branek nejlepší střelkyně Písku Kozáková, další přiblížení domácím už ale Veselí nepovolilo a odvezlo si z Písku dva body za výhru 28:22.

Nejvíce branek: Kozáková 10, Svobodová 4, Kovářová 3 – Vargová 9/2, Šustková 7/1, Vinklárková 5. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 1/0 – 3/3. Vyloučení: 1:2. Diváci: 85.

Ondřej Václavek, trenér Sokola Písek: „Mrzí mě, že jsme se připravovali na dobře chytající brankářku Veselí, ale vůbec nic se nezměnilo. Celý týden jsme se na jejich hru chystali. Gratuluji soupeři k zisku dvou bodů.“

Radim Pernický, trenér Veselí nad Moravou: „Jeli jsme do Písku s tím, že to nebude jednoduché utkání, to se potvrdilo. O to mám větší radost ze zisku bodů. Musíme se nadále připravovat na další utkání.“

Slovan Dusľo Šaľa – Zora Olomouc 36:25 (19:12)

Prvních deset minut byly hra i skóre v Šaľe vyrovnané. Potom ale domácí házenkářky které střelecky táhla Klučková, dnes autorka patnácti branek, přeřadily na vyšší rychlost a v 16. minutě vedly už 11:5. Do druhého poločasu si Šaľanky nesly sedmibrankový náskok a na začátku druhé půle ho třemi rychlými brankami ještě navýšily už na devět gólů (22:13). Podruhé pak ještě další tříbrankovou šňůrou odskočily dokonce na už na jedenáct branek rozdílu (28:17). Tento rozestup už si Šaľanky udržely a pětistovce domácí fanoušků dopřály radost ze dvou bodů do interligové tabulky.

Nejvíce branek: Klučková 15/5, Pócsisková 7, Bujnochová 5 – Kubáčková 7/3, Fryčáková V. 4, Kapsová 4. Rozhodčí: Mandák, Rudinský. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 550.

Jan Bělka, trenér DHK Zora Olomouc: „Dnešní zápas byl ovlivněný zdravotními problémy na naší straně. Ty nás trápí už dva týdny, do Šaly jsme přicestovali jen s třinácti hráčkami. I přesto jsme podali dobrý výkon než naposledy proti Slávii, ale nevyužili jsme svoje střelecké příležitosti."

Bemaco Prešov – Baník Most 24:40 (8:20)

V jednoznačnou záležitost proměnily házenkářky Baníku Most zápas v Prešově. V prvním poločase povolily Prešovankám házenkářky Mostu jen osm tref a do druhého poločasu nastupovaly s dvanáctibrankovým náskokem. Ani ve druhém poločase zkušené Mostečanky v tlaku nepolevily. Jejich náskok už nenarůstal natolik raketovým tempem, i tak byl ale rozestup mezi celky stále propastný. Nakonec se Mostečanky prostřílely až ke čtyřicítce a nad Prešovem zvítězily poměrem 24:40.

Nejvíce branek: Vencuríková 6, Harčarufková 5, Gajdošová 3, Kocanová 3, Pavúková 3 – Súkenníková 9/1, Szarková 8/1, Martinková 6, Shcererová 6. Rozhodčí: Cipov, Klus. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 120.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Do zápasu jsme vstoupili výtečně. Myslím, že jsme v prvním poločase jasně dominovali. Trochu jsem zklamaný, že jsme po střídáních ztratili rytmus hry. Prešovské hráčky se nevzdaly ani v těžkých situacích, kdy o dost prohrávaly a skutečně nám na chvíli zkomplikovaly život. Líbil se mi jejich výkon. Jsme spokojení, splnili jsme úlohu favorita."

Slavia Praha – ŠKP Bratislava 37:22 (21:11)

Přesvědčivě si se soupeřkami z Bratislavy poradily házenkářky Slavie Praha, které nad slovenskými házenkářkami v utkání 18. kola zvítězily patnáctibrankovým rozdílem. Už v prvním poločase Pražanky na hřišti dominovaly, v 15. minutě vedly 12:4 a do kabin si nesly desetibrankový náskok. Na začátku druhého poločasu čtyřmi rychlými brankami navýšily domácí házenkářky své vedení a patnáct minut před koncem dělilo oba celky patnáct gólů. Bratislavanky nedokázaly manko zkorigovat, v pro tým netradičním herním čase tak nakonec Slavistky vybojovaly dva body za vysokou výhru 37:22.

Nejvíce branek: Pokorná 8/4, Galušková 5, Stellnerová 5 - Schwarzová 5/5, Valovičová 4/1, Szabó 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/6. Vyloučení: 4:2. Diváci: 150.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: "Předvedený výkon nebyl moc dobrý, dostaly jsme moc gólů, ale holky si zahrály všechny, což mě těší. S obranou ale spokojená nejsem."

Stellnerová se pod vítězství Slavie Praha nad ŠKP Bratislava podepsala pěti trefami. | Foto: Ladislav Nussbauer.

Sokol Poruba – Slavia Partizánske 21:16 (11:9)

Domácí se v prvním poločase ujaly čtyřbrankového vedení (9:5), krátce před přestávkou ale házenkářky Slavie Partizánske manko zkorigovaly a během přestávky dělily oba celky jen dvě branky. Ani ve druhém poločase nenarůstalo skóre tak dynamicky, jak by diváci očekávali. Obrany dominovaly nad útokem, v mírném vedení se ale držely Porubanky. Poslední patnáctiminutovku si domácí házenkářky pohlídaly. Zvýšily své vedení na pět gólů a z utkání vyšly vítězně 21:16.

Nejvíce branek: Marčíková 8, Minarčíková 6, Kostelná 3 - Michnová 7, Savič 5, Štetáková 2. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 4/3:3/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 200.

Ján Beňadík, trenér Sokola Poruba: "Pro nás to byl hodně důležitý zápas po remíze ve Veselí. V obraně jsme se zvedli, protože tým Partizánského je velice dobrý. Jen šestnáct inkasovaných branek je super výkon. Jen škoda několika tyček a neproměněných šancí, ale celkově musím holky pochválit a můžeme na tomto výkonu jen stavět."