19.2.2016 otevřeno: 1004 x

Plzeň podlehla Prešovu o gól

O jediný gĺ prohrály házenkářky Plzně v prvním zápase své slovenské mise. V předehrávce 25. kola prohrály v Prešově 23:24.

WHIL - 25. kolo, předehrávka

Bemaco Prešov – HC Plzeň 24:23 (11:9)

Rozdílem jediného gólu podlehly soupeřkám z Bemaca Prešov házenkářky HC Plzeň. Domácí házenkářky si vypracovaly přibližně dvoubrankové vedení asi v 15. minutě a udržely si ho až do přestávky. Ve druhé půli vyrovnaného souboje se Západočešky zpočátku držely v těsném závěsu za domácími, přibližně ve 40 minutě ale Prešovanky vypracovaly čtyřbrankový odstup a už to vypadalo, že utkání ovládnou. Plzeňanky ale zmobilizovaly síly a znovu se dotáhly na rozdíl jediné branky (19:18) a pět minut před koncem dokonce dosáhly vyrovnání (21:21), v závěru se ale ukázala větší zkušenost slovenského celku, který lépe zvládl závěrečné minuty a z utkání odešel s minimální výhrou.

Nejvíce branek: Šutranová 7, Harčarufková 6, Pavúková 5/2 – Buchnerová 8/4, Drozdová 6, Pešičková 4. Rozhodčí: Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/4. Vyloučení: 4:5. Diváci: 150.

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: "Musím říct, že jsme odehrály velmi pěkný zápas, asi náš nejkrásnější v Interlize. Děvčata podala vynikajíci výkon, ale v závěru jsme byli dvakrát přísne vyloučení a prohráli jsme těsně o gól. Mrzí nás to, myslím si, že remíza by dnes byla zasloužená, no i přesto jsme na děvčata velmi pyšná a děkuji za předvedený výkon."