20.2.2016 otevřeno: 1597 x

Poruba zvítězila ve Zlíně, Michalovce rozstřílely Plzeň

Roli favorita dokázaly dostát týmy Baníku Most i Iuventy Michalovce. A to velmi přesvědčivě. Most zvítězily ve Veselí nad Moravou dvacetibrankovým rozdílem, v zápase v Michalovcích zasvítila na ukazateli čtyřicítka, když Východňárky přestřílely Plzeň 41:17. DOPLNĚNA FOTOGALERIE.

WHIL - 19. kolo

HC Zlín – Sokol Poruba 27:33 (12:19)

V sobotu odpoledne na palubovku Zlína přijely házenkářky Sokola Poruba. Od prvních minut se jim na hřišti dařilo lépe než domácímu celku, prvních dvacet minut musely stále dotahovat házenkářky Zlína. V 15. minutě odskočily Porubanky soupeřkám na rozdíl tří branek (6:9), sedm minut před přestávkou vedly už o šest (9:15, 11:17) a do šaten si nesly sedmibrankovou výhodu. Na začátku druhého poločasu domácí házenkářky zmobilizovaly síly a během deseti minut stáhly nepříznivé osmibrankové manko na rozdíl pouhých třech branek (21:24), blíž se ale k soupeřkám ne a ne dostat. Závěr zápasu pak opět zvládly lépe házenkářky Poruby. Znovu navýšily své vedení na šest gólů a slavily vítězství 33:27.

Nejvíce branek: Sobieská 11/4, Kamenářová 6, Drotárová 2, Gärtnerová 2, Kolářová 2, Novotná 2 – Minarčíková 8, Kostelná 7, Šviráková 5, Marčíková 5/2. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 6/4 – 3/2. Vyloučení: 1:3. Diváci: 220.

SHK Veselí nad Moravou – Baník Most 15:35 (8:14)

Házenkářky Mostu dokázaly dostát papírovým předpokladům a už v první poločase přehrávaly domácí celek Veselí nad Moravou. Na konci prvního poločasu vedly nad Veselankami šestibrankovým rozdílem. Po vyrovnaných prvních deseti minutách si vypracovaly čtyřbrankový náskok (4:8) a poté, co domácí ztrátu mírně zkorigovaly, ovládly Mostečanky závěr první třicetiminutovky a do druhé poločasu vstupovaly za stavu 8:14. Černí andělé dominovali na hřišti i ve druhém poločase a ve 39. minutě vedli už desetibrankovým rozdílem (10:20) a ani potom neměli dost. V poslední patnáctiminutovce byly Mostečanky střelecky prakticky dvakrát úspěšnější než domácí celek a dokráčely si suverénně ke dvěma bodům za vítězství o dvacet branek (15:35).

Nejvíce branek: Šustková 4/1, Vargová 3/1, Lukšíková 3 – Súkenníková 7, Schererová 6, Jeřábková 6. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/1. Vyloučení: 2:5. Diváci: 450.

Radim Pernický, trenér SHK Veselí nad Moravou: “Gratuluji soupeři k jednoznačnému vítězství, kdy nás vrátil opět nohama na zem. Budeme se muset zamyslet a najít příčinu, proč neustále děláme 17, 18. 19 technických chyb a samozřejmě neproměňujeme jednoduché nebo tutové náskoky, střelbu z volné ruky a vyložené šance. V prvním poločase jsme byli spokojeni, protože jsme plnili přesně, co jsme si řekli a dokázali jsme udržet soupeře pouze na čtyřech rychlých protiútocích, ve druhém poločase jsme v tomhle polevili. Dneska jsme se nebyli schopni prosadit ze spojek, ani jedna spojka nebyla schopna zakončit z dálky.”

Peter Dávid, trenér Baníku Most: “Velmi intenzivně jsme se připravovali, jelikož stoupající tendence hry Veselí nad Moravou a zápas s Porubou nás trochu vystrašily. Zápas byl ze začátku velmi obtížný, soupeř nám kladl silný odpor, ale s přibývajícím časem, s naší ofenzivní obranou jsme soupeři hru znepříjemnili. Já jsem rád, že jsme to utáhli šedesát minut v tom vysokém tempu. Jsme po takovém výsledku spokojení a přeji Veselí do budoucnosti všechno nejlepší.”

Iuventa Michalovce – HC Plzeň 41:17 (21:8)

Podobně jednoznačně jako Mostečanky si vedly v sobotu v podvečer i házenkářky Iuventy Michalovce. Hráčky Plzně nedostaly vůbec šanci držet se soupeřkami krok, už v 15. minutě ztrácely na Michalovce osm branek (10:2), o tři minuty později to bylo už o deset. Na konci prvního poločasu už dělilo oba soupeře propastných třináct branek (21:8). Ve druhé půli se brankostroj Michalovců roztočil ještě s větší vervou, třicítka zasvítila na ukazateli už ve 42. minutě (30:12)! Pět minut před koncem zápasu pak Michalovce překonaly i čtyřicítku (40:14) a závěrečná siréna pak Plzeň vysvobodila z přestřelky, v níž podlehly Západočešky Iuventě 41:17.

Nejvíce branek: Fiľková-Trehubova 11/2, Kišiková 5, Bajčiová 4/1 - Drozdová 7, Pešíčková 3, Buchnerová 3/2. Rozhodčí: Cibere, Richvalský. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 500.

Libuše Škvařilová, trenérka Plzně: "Poprvé v sezóně jsme inkasovaly víc než čtyřicet branek. Souvisí to jednak se včerejším těžkým zápasem v Prešově a také s tím, že nás čekají další těžké zápasy. Proto jsme se rozhodli dát příležitost všem hráčkám, které byly na soupisce."

Slávia Partizánske – Sokol Písek 31:20 (12:11)

Nejvyrovnanější hru sobotního podvečera sledovali diváci v Partizánskem, ovšem pouze v první poločase. Písek dlouho držel krok se soupeřem, Slovenky si dokázaly vytvořit více než dvoubrankový náskok a podceňované Jihočešky, aktuálně poslední tým tabulky, šlapaly Partizánskému na paty. Čtyřbrankové vedení si Paritzánske vypracovalo až ve 45. minutě (20:16), ale tento únik už Písek nezachytil. Dobře rozehrané utkání pak pro písecký celek skončilo krutou jedenáctibrankovou porážkou, když závěrečnou pětiminutovku zcela ovládly domácí slovenské házenkářky a nasypaly do branky Písku sedm rychlých branek v řadě.

Ondřej Václavek, trenér Sokola Písek: "Gratuluji domácím k vítězství, zasloužili se ho. S prvním poločasem jsme spokojený, trenéra domácích jsme dostali do situací, kdy musel brát time-out a upozorňoval svoje hráčky na nedostatky ve hře. Na začátku druhého poločasu jsme byli domácím ještě vyrovnaným soupeřem, potom ale přišel celkem obvyklý náš strach z toho, že bychom mohli vyhrát. Přestali jsme střílet a když jsme na konci zkusili otevřít obranu s cílem získat nějaký míč navíc, dostávali jsme jednoduché góly. Bohužel pro nás výsledek nedopovídá tomu, co jsme dnes předvedli. Jsem zklamaný, protože dnes jsme měli šanci získat body. zradila nás střelba."

Program příštího 20. kola – středa 24. února 2016 – 17.30 hodin: HC Plzeň – Zora Olomouc; sobota 27. února – 15.00: Sokol Písek – HC Zlín, 18.00: Sokol Poruba – Iuventa Michalovce, Baník Most – Slávia Partizánske, Duslo Šala – Slavia Praha; neděle 28. února – 17.30: Bemaco Prešov – SHK Veselí nad Moravou.