21.2.2016 otevřeno: 966 x

Slavia Praha poráží Prešov o deset branek

Házenkářky Slavie Praha porazily v posledním dohrávaném utkání 19. kola interligy Bemaco Prešov 25:15 a v tabulce jsou druhé se stejným bodovým ziskem jako vedoucí Iuventa Michalovce. Prešov zůstává desátý.

Interliga - 19. kolo

Slavia Praha – Bemaco Prešov 25:15 (16:7)

Od sedmnácté minuty nebylo pochyb o tom, že v tabulce druhé slávistky utkání proti desátému Prešovu vyhrají. Předvedli osmigólovou šňůru, na kterou soupeřky nedokázaly zareagovat. V poločase vedl pražský celek trenérky Petry Vítkové o devět branek. Po přestávce ho ještě navýšily, třeba i parádní akcí, kdy Kordovská hodila před brankovištěm soupeřek míč do vzduchu a Pokorná ho ve výskoku a letu poslala do odkryté branky.

Nejvíce branek: Kordovská, Pokorná po 5, Stellnerová 4, - Harčarufková 6, Šufranový 4/1, Vraňuchová, Vencuriková po 2. Rozhodčí: Fogl, Točík. Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/2. Vyloučení: 2:3. ČK: Vencuriková (Prešov). Diváci: 100.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: Nejsem spokojená hlavně s druhým poločasem, protože jsme v něm neproměnili spoustu šancí. Na druhou stranu jsem ráda, že jsme inkasovali jen patnáct branek. Pozitivní je, že si zahráli všechny hráčky a žádná se nezranila.

Dušan Daniš, trenér Bemaco Prešov: „Slavia potvrdila pozici jednoho z nejlepších týmů v interlize a celý zápas nás prakticky ve všem přehrávala. Hlavním rozdílem bylo to, že domácí hráčky byly mnohem důraznější při střelbě.

Program příštího 20. kola – středa 24. února 2016 – 17.30 hodin: HC Plzeň – Zora Olomouc; sobota 27. února – 15.00: Sokol Písek – HC Zlín, 18.00: Sokol Poruba – Iuventa Michalovce, Baník Most – Slávia Partizánske, Duslo Šala – Slavia Praha; neděle 28. února – 17.30: Bemaco Prešov – SHK Veselí nad Moravou.