27.2.2016 otevřeno: 1869 x

Dvě remízy mezi celky první šestky, Baník Most bral dva body

Týmy ze špičky ženské házenkářské interligy se dělily o body. Vedoucí Iuventa Michalovce remizovala ve 20. kole interligy na palubovce čtvrtého Sokolu Poruba, stejně jako druhá Slavia Praha v Šale. Jen třetí Baník Most bral oba body za výhru nad Slávií Partizánske. Rozdílem devíti branek zvítězily házenkářky HC Zlín na palubovce Sokola Písek.

Interliga - 20. kolo

Baník Most - Slávia Partizánske 31:16 (14:9)

Oba celky od sebe v tabulce sice dělily a dělí jen dvě příčky, bodový rozdíl se zvýšil na devět. Hostující hráčky ze Slovenska se na palubovce třetího Mostu držely jen do poloviny prvního dějství. Druhých patnáct minut ovládli domácí 7:3 a získali rozhodující náskok. Ten ve druhém poločase stále a stále zvyšovali až na konečných 15 gólů.

Nejvíce branek: Szarková 9/3, Súkenníková 6, Růčková 5 - Blažeková 6, Szökeová 3, Michnová 3/2

Peter Dávid, trenér Baníku Most:Vůbec nerozumím tomu, proč jsme měli velmi nervózní začátek, soupeře jsme soupeřky velmi dobře znali. Dostali jsme se velmi rychle do zápasu, jen mě trochu mrzí, že jsme jednoduchými chybami trošku drželi soupeře ve hře. Ve druuhém poločase naše hra dominovala. Jednoznačnou hrou a obrovskou kondicí jsme to utáhli a všechny hráčky podaly optimální výkon. Jsem velmi spokojený, jsme na dobré cestě, doufám, že nám to vydrží do play-off.“

Peter Olšavský, trenér Slávie Partizánske:Musím pochválit děvčata za první poločas, podařily se nám některé věci, které jsme si před zápase řekli. Bohužel ve druhém poločase nám soupeř utekl a na to jsme potom doplatili vícero brankami za sebou, to už se pak domácí velmi těžko brzdili.

Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 25:25 (8:12)

Domácím vyšel úvod, kdy se opakovaně ujali vedení proti vedoucímu celku soutěže. Remízový stav držely Porubanky ještě v 16. minutě. V následujících 14 minutách však skórovaly jen dvakrát, kdežto Slovenky šestkrát a ujaly se vedení 12:8. Hned v úvodu se ještě dostaly k rekordnímu pětigólovému náskoku. Ještě na začátku poslední desetiminutovky vedly 21:17. Jenže Pak začala stíhací jízda domácích, která přinesla skvělou házenou a báječné drama s radostným koncem pro Sokol který v poslední minutě vyrovnal.

Nejvíce branek: Marčíková 8/2, Ryšánková 5, Kostelná 3 - Filková Trehobová 9/3, Perederijová 7, Černová, Wolingerová po 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3. Vyloučení: 4:6. Diváci: 347.

Jan Beňadik, trenér Sokola Poruba:Spokojenost hlavně s druhým poločasem, v kterém jsme se rapidně zlepšili, především v útočné fázi. Avšak tři chyby poslaly soupeře do vedení. Zápas byl v ten moment už celkem vyrovnaný, i když jsme dvakrát prohrávali o pět gólů. Děvčata ukázala morálku a z toho stavu se vyhrabala. V závěru jsme měli šanci ještě vyhrát, ale na ten průběh bod dobrý.

František Urban, trenér Iuventy Michalovce: První poločas byl z naší strany fajn, kdy nám fungovala hlavně obrana. Po přestávce jsme se ale právě v obraně dopouštěli hodně faulů. A některá vyloučení byla naprosto zbytečná. Bod jsme v Ostravě ztratili, protože jsme až na úvod utkání pořád vedli. A dvakrát dokonce rozdílem pěti branek. Poprvé v sezoně nám nezachytaly brankářky. Po většině zápasů jsem je chválil, dnes to udělat nemohu. Zápas Šaľa - Slavia skončil remízou, takže to tam ten nahoře asi tak chtěl. Diváci viděli velmi dobrý a dramatický zápas, který se musel líbit.“

Duslo Šala - Slavia Praha 25:25 (11:12)

Dramatický zápas s přeléváním skóre ze strany na stranu nabídly šestý a druhým tým interligové tabulky. Lépe začali domácí, v 10. minutě vedli 5:1, ale o deset minut později už to bylo 8:8 a v poločase vyhrávaly slávistky 12:11. Náskok neudržely a domácí opět překlopili skóre na svou stranu. Ovšem jen do 52. minuty, kdy Veronika Malá jednou ze svých deseti branek opět poslala pražský celek do vedení. A drama vrcholilo, protože v předposlední minutě se ujali vedení domácí. Ovšem Malá v poslední minutě vyrovnala.

Nejvíce branek: Klučková 14/8, Pócsíková 4, Bujnochová 2 – Malá 10, Stellnerová 5, Keclíková 4/1. Rozhodčí: Oťapka, Sivák. Sedmimetrové hody: 8/8 – 1/1. Vyloučení: 2:4. Diváci: 550.

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha: Za bod jsem nakonec ráda, ač to chvíli před koncem zápasu vypadalo, že bychom mohli vyhrát. Situace se ale poté otočila a nemuseli jsme získat žádné body. Myslím, že jsme dobře bránili, útok do obrany se nám ale nedařil. Obrana nás opravdu podržela, góly jsme dávali především z rychlých protiútoků.“

Sokol Písek – HC Zlín 22:31 (12:12)

První poločas odpoledního utkání v písecké obloukové hale mezi domácími Sokolkami a týmem HC Zlín byl velmi vyrovnaný. Oba celky se prostřídaly v držení minimálního náskoku (5:6, 9:8) a vyrovnaná třicetiminutovka skončila nerozhodným výsledkem 12:12. Úvodní gól druhé půle sice vsítily Písečanky, potom se už ale taktovky zápasu chopily házenkářky Zlína a pěti brankami v řadě soupeřkám odskočily (14:18). Znovu pak svůj náskok zlínské hráčky navýšily na začátku poslední čtvrtiny zápasu a do závěrečné desetiminutovky vstupovaly už s desetibrankovým náskokem (16:26), který si pak hostující tým držel až do konce zápasu. Po závěrečné korekci Kovářové odjíždí Zlín z Písku s výhrou 31:22 a dvěma body.

Nejvíce branek: Kovářová 6, Boorová 4, Kozáková 4 – Birkušová 10, Sobieská 7, Kamenářová 5. Rozhodčí: Kaufmann, Procházka. Sedmimetrové hody: 2/0 – 6/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 150.

Ondřej Václavek, trenér Sokola Písek: „Pro diváky určitě pohledné utkání. Ve druhé části nás zabrzdil výpadek. Pokud budeme předvádět hru, kterou jsme dnes předvedli, těžko budeme vyhrávat. Neúspěch si vysvětluji nedodržováním taktických pokynů a chybami v útoku.“

Peter Sabadka, trenér Zlína: „Zápas pro nás nezačal dobře, zranila se nám Drotárová. Domácí brankářka dokázala dobře držet tým, ale ve druhém poločase se nám již dařilo lépe proměňovat šance.“