3.10.2009 otevřeno: 925 x

Slavia pokazila Michalovcům premiéru, veze si vítězství

Tři zápasy mělo dnes na programu čtvrté kolo Interligy, ale jen jeden z nich byl pro diváky dramatický až do samého konce. Michalovce, které nastoupily v nové Chemkostav aréně, nestačily na Slavii a její hráčky se po vítězství 25:22 radovaly ze čtvrté výhry v řadě.

WHIL – 4.kolo

Olomouc – Inter Bratislava 37:26 (20:12)

Olomouc rozhodla o svém vítězství již v průběhu první půle a potvrdila tak roli favorita utkání. Již v šesté minutě vedly Hanačky 6:2 a svoje vedení v pohodě navyšovaly až na poločasových 20:12. Ve druhém poločase již svůj náskok udržovaly a do střelecké listiny se nakonec kromě brankařek a obranářky Uličné zapsaly všechny hráčky. Olomouc vyhrála 37:26, když v průběhu druhé půle vedla již patnáctibrankovým rozdílem. Závěrečných osm minut vyhrál Inter poměrem 7:3, ale na vysokém vítězství domácích to nemohlo již nic změnit.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Hrbková 9/2, Tomečková 7, Polášková 4, Spíchalová 4, Selucká 4
Nejlepší střelkyně Interu: Zámečníková 6/2, Lavrinčíková 5/2, Sveráková 3, Kolmanová 3

Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/4, vyloučení: 2 – 5, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 160

Michalovce – Slavia Praha 22:25 (12:10)

To, co se dalo tušit, se nakonec stalo skutkem. Slavia pořádně pokazila premiéru Michalovců v jejich nově zrekonstruované hale a dokázala z východu Slovenska přivézt dva body. A to i přesto, že do Michalovců cestovala s jednou brankařkou. Lucie Satrapová ale dokázala v utkání dokonce vstřelit branku! První poločas přitom dával domácím hráčkám naději, když v něm vedly povětšinou dvoubrankovým rozdílem. Ve druhé půli se oba týmy přetahovaly o vedení až do stavu 20:19 pro domácí ve 45.minutě. Od té doby ale Michalovce dokázaly skórovat již jen dvakrát (z toho jednou ze sedmimetrového hodu). Za stavu 22:23 neproměnila domácí Hollá sedmičku a Kutlvašrová dvěma brankami dokonala vítězství svého celku.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Nemčíková 5, Hollá 5/2, Škľaruk 4
Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 7, Knedlíková 6, Kutlvašrová 5

Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/1, vyloučení: 1 – 3, rozhodčí: Haščík, Oťapka

Šaľa – Trenčín 39:21 (18:12)

Trenčín držel v zápase s domácími házenkářkami krok pouze do stavu 3:5. Poté již favorit střetnutí nenechal nikoho na pochybách, kdo v tomto zápase získá dva body, a v prvním poločase bohatém na branky vyhrál 18:12. I ve druhé půli padlo třicet branek a diváci se tak měli na co dívat. Dramatičnost utkání již ale chyběla, když většina z nich zapadla za hostující brankařku. Šaľa ve druhém poločase zvyšovala svůj náskok na konečných 39:21.

Nejlepší střelkyně Šaľy: Dubajová 9/1, Popluhárová 5/1, Tóthová 5,  Trochtová 5
Nejlepší střelkyně Trenčína: Gašparovičová 5/2, Drotárová 4, Rechtorisová 3/2

Sedmimetrové hody: 2/2 – 8/5, vyloučení: 5 – 3, rozhodčí: Kozák, Mičuda, diváků: 300