4.10.2009 otevřeno: 1075 x

Písek vítězem turnaje Challenge Cup!

Poslední utkání ve druhém kole Challenge Cupu mají za sebou házenkářky Písku. Svůj postup do kola třetího si zajistily již včerejší výhrou nad celkem Biseri. Dnes se utkaly s dalším neporaženým týmem Dalfsen a turnajem dokázaly projít bez ztráty bodu!

Challenge Cup - 2.kolo

Casta Sokol Písek – Bizztravel Dalfsen 30:26 (15:15)

Přestože oba týmy již měly zajištěný postup, ani jeden z celků utkání soupeři neodevzdal. Písku v utkání chyběla hrdinka poslední minuty včerejšího zápasu Krouská a při rozcvičce se zranila brankařka Vařečková, takže měl k dispozici jen tři házenkářky na střídání a jedinou brankařku. Lepší vstup do zápasu měl soupeř domácích hráček, který si dokázal vybudovat vedení 10:5. Písek, který do zápasu vstoupil s obranným systémem 0:6, který ale příliš nefungoval, poté zagresivnil obranu a postupně náskok soupeře smazával. V poločase bylo srovnáno na 15:15 a ve druhé půli již domácí utkání dominovaly. Po výsledku 30:26 si připsaly třetí vítězství a do dalšího kola postupují z první příčky.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 10/4, Vrabcová 6/2, Martenková 3

Sedmimetrové hody: 6/6 – 2/2, vyloučení: 2 – 0, rozhodčí: Brkic, Jusufhodzic, diváků: 300

Konečná tabulka:

1. Písek 6b
2. Dalfsen 4b
3. Ilidza 2b
4. Biseri 0b

Do třetího kola postupují první dva týmy, celek Dalfsenu se utká s rakouským Feldkircherm, Písek bude mít za soupeře makedonský tým HC Metalurg.

Připravujeme rozhovor s trenérem Janem Salačem.