23.3.2016 otevřeno: 1572 x

Házenkářky Baníku Most vyhrály Český pohár žen potřetí v řadě

Házenkářky Baníku Most vyhrály Český pohár 2016 a triumfovaly potřetí za sebou, když v Porubě porazily místní Sokol 27:19. DOPLNĚNA FOTOGALERIE.

Finále Českého poháru žen

Sokol Poruba – Baník Most 19:27 (8:14)

Házenkářky Sokola Poruba vstoupily do finálového souboje lépe a po dvanácti minutách vedly nad obhájkyněmi titulu Mostečankami 5:3. Tím donutily trenéra Baníku Most Petera Dávida, aby své svěřenkyně svolal k poradě. Správně načasovaný oddechový čas Mostečanky zkoncentroval a rychle bylo vyrovnáno (6:6). O pět minut později volal po oddechovém čase porubský trenér Jan Beňadík, když jeho svěřenkyně ve 22. minutě prohrávaly 6:9. Na rozdíl od Mostečanek už se ale Porubanky do hry nedostaly a o přestávce ztrácely na Most 8:14. Ve druhém poločase si Severočešky vypracovaný odstup udržovaly, pět minut před koncem zápasu měly na kontě sedmibrankový náskok (16:23) a vítězné skóre udržely až do konce.

Nejvíce branek: Marčíková 5, Ryšánková 3, Šviráková 3 - Jeřábková 6, Szarková 6, Súkeníková 5. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 5/5 - 3/3. Vyloučení: 1:4. Diváci: 400.

Jan Beňadik, trenér Sokola Poruba: „Nejprve pogratuluju soupeři. Rozhodly ty dvě pasáže před poločasem, nedali jsme své šance a soupeř nás trestal trháků v první půli. Pak jsme dali i hodně tyček a spoustu šancí pochytala i Dominika Müllnerová. Být to trošku jinak a mít kousek štěstí v té pasáži šesti až sedmi minut druhé půle bez branky, možná by to vypadalo jinak. Závěr zápasu už byla frustrace z naší strany. Hosté byli lepší než my a zasloužili si vyhrát.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Jsme za výhru šťastní. Cestovali jsme sem poučeni z lednového utkání, které jsme zremizovali a nepotvrdili jsme roli favorita. Věděli jsme, co bude Poruba od nás čekat, agresivní obrana nám také dělala těžkosti. Zápas rozhodla fáze mezi 15. a 20. minutou a ten gólový spurt před poločasem. Soupeř pak nedal na začátku druhé půle šance a pak se neprosadil ani v hluchém místě ve druhé půli, kdy gól nepadl snad deset minut. Jsme rádi, že jsme vyhráli, tlak v Mostu je velký. Zápasy mezi těmito týmy mají úroveň a já věřím, že se ještě v sezoně v play off potkáme."