4.10.2009 otevřeno: 1552 x

Zlín otočil utkání v Partizánskem

Utkání mezi týmy Partizánskeho a Zlína uzavřelo čtvrté kolo nejvyšší soutěže házenkářek. Ty mají nyní čtrnáctidenní reprezentační přestávku, po které bude Interliga pokračovat pátým kolem.

WHIL – 4.kolo

Partizánske – Zlín 25:26 (12:8)

Těžké utkání čekalo podle předpokladů na házenkářky Zlína a tyto domněnky se v Partizánskem zcela vyplnily. V první půli se hostujícímu celku podařilo získat dvoubrankové vedení, ale v dalším průběhu již byl domácí tým lepší a dokázal si vybudovat čtyřbrankový náskok 12:8. Dlouho po přestávce si domácí udržovaly čtyřbrankový náskok, ale díky dobrým zákrokům Mahďákové se Zlínu podařilo postupně vedení Partizánskeho snižovat. Zlín po dlouhé době srovnal v 53.minutě na 21:21 a až do samého konce se týmy střídaly ve vedení. V poslední minutě jej na stranu svého celku převážila hostující Talašová a Zlín se tak mohl radovat z důležitého vítězství.

Nejlepší střelkyně Partizánskeho: Košíková 10/3, Balohgová 6, Blažeková 3
Nejlepší střelkyně Zlína: Růčková 7/1, Salčáková 6/3, Talašová 5

Sedmimetrové hody: 7/4 – 5/4, vyloučení: 0 – 3, rozhodčí: Mandák, Rudinský, diváků: 300

Zuzana Mahďáková měla velký podíl na tom, že Zlín otočil utkání ve svůj prospěch